SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVP zmusiła „Nasz Dziennik” do złagodzenia spotu: zamiast gender i homoseksualizmu w szkołach cytat z Mickiewicza (wideo)

Telewizja Polska nie zgodziła się emitować spotu  promującego dodatek do „Naszego Dziennika” o gender w szkołach, gdzie „pod przykrywką równości Twoje dziecko słucha o homoseksualizmie”. Reklama musiała zostać złagodzona - gazeta zdecydowała się zastąpić fragment o homoseksualizmie cytatem z Adama Mickiewicza.

Article

Spot promuje wydanie weekendowego magazynu „Naszego Dziennika” dotyczące ideologii gender w polskich szkołach. Zjawisko jest opisywane w mocno krytycznym tonie, redakcja zapowiada, że w magazynie „szczególnie stara się uwrażliwić rodziców na to niepokojące zjawisko, występujące często w szatach tolerancji”.

W pierwszej wersji reklamy można przeczytać i usłyszeć: „Pod przykrywką równości Twoje dziecko słucha o homoseksualizmie. Możesz temu zapobiec. Pomożemy Ci”.

 

„Nasz Dziennik” w piątek podał, że biuro reklamy Telewizji Polskiej nie zgodziło się na emisję tego spotu. Wyjaśniono, że narusza on artykuł Ustawy o radiofonii i telewizji mówiący, że przekaz handlowy nie może zawierać treści dyskryminujących ze względu m.in. na orientację seksualną

Zespół redakcyjny „Naszego Dziennika” zmienił zakwestionowany tekst na nowy: „Twoje dziecko słucha nieprawdy o homoseksualizmie”. Jednak to stwierdzenie także nie zostało zaakceptowane przez biuro reklamy TVP. Ponadto Nadawca zgłosił zastrzeżenia do zwrotów „gender w szkołach” i „jak sprawdzić szkołę”, uznając, że mogą zachęcać do niewłaściwych zachowań ze względu na orientację seksualną.

W tej sytuacji redakcja „Naszego Dziennika” usunęła wszystkie te stwierdzenia, zastępując je krótkim cytatem z „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza o tym, że „dwóch orłów razem się nie gnieździ”. - Co my na to? Za Mickiewiczem: „Kochajmy się!”, ale po bożemu - dodaje lektor spotu.

 

Do tej wersji biur reklamy Telewizji Polskiej nie miało już zastrzeżeń. Spot będzie emitowany w kanałach TVP w piątek i sobotę.

Dołącz do dyskusji: TVP zmusiła „Nasz Dziennik” do złagodzenia spotu: zamiast gender i homoseksualizmu w szkołach cytat z Mickiewicza (wideo)

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
PYTANIE
W kurwizji początek paniki?
odpowiedź
User
Wawer
To jakieś chore by pod przykrywką kościoła i wyznania zaglądać dorosłym ludziom pod kołdrę. Geje czy lesbijki nikogo nie krzywdzą. To dwie strony dorosłe podejmują takie a nie inne decyzję dotyczących ich samych.
odpowiedź
User
mądrość życia
Ileż nienawiści w chrześcijańskiej nauce do osób o innej orientacji czy też seksualności. Jezus nauczał "kochaj bliźniego swego..." nic mi nie wiadomo by mówił niszcz, zabijaj eliminuj, siej nienawiść, daj w mordę innym itp. Kościoły różnych wyznań (bardziej mi tutaj pasuje przedstawiciele) sieją ziarna zła nakłaniając czy namawiając innych do czynienia zła. A taka forma działań już jest sprzeczna z ewangelią miłości. Ot taka filozoficzna zagwozdka ile wiary a ile czynów niedobrych z niej płynie. I oto wycierają się "mędrcy" (przywódcy religijni) Bogiem własnej wyobraźni.
odpowiedź