SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nasza-klasa - kup sobie przyjaciela!

Największy portal aukcyjny Allegro.pl zezwolił użytkownikom nawystawiania na licytację samych siebie. Zwycięzca może dodaćwylicytowaną osobę do grona swoich kontaktów na cieszącym się dużąpopularnością serwisie Nasza-Klasa.

"Zalogowałeś się ostatnio na najpopularniejszym portalunasza-klasa.pl i szukasz bezskutecznie swojej podstawówki lubliceum. Twoi znajomi z dawnych lat unikają wysyłanych przez ciebiezaproszeń. Chcesz zabłysnąć wśród internetowych kolegów nowymiznajomościami, a może po prostu jesteś wytrawnym kolekcjonerem izbierasz znajomych do swojego profilu" - reklamują się użytkownicyAllegro.

Wygrywający dostaje możliwość dodania wylicytowanej osoby dowłasnej bazy znajomych. - Za kwotę, jaką wylicytujesz, bez żadnychukrytych kosztów, otrzymasz moją lojalność i akceptację twojegozaproszenia - widnieje na Allegro.

- Rozumiem to jako dowcip, albo jako wprawki do marketingowychdziałań. Moja znajomość sieci mówi, że ktoś kiedyś zacznie robić natym jednak duże pieniądze. Na razie ciągle jesteśmy na etapiezabawy. Zawsze im więcej przyjaciół we własnym profilu, tym lepiej- mówi w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Wiesław Godzic, medioznawca,profesor Wyższej Szkoły Psychologii Społecznej.

Niektóre oferty sięgają nawet kilkudziesięciu złotych.

Użytkownicy Allegro oferują możliwość wylicytowania siebie zpodziałem na pakiet standard, pakiet extra i pakiet VIP. Dlaprzykładu pakiet standard zawiera "6-miesięczny wpis do twoichznajomych mojej osoby", zaś pakiet VIP "dozgonną przyjaźń,nielimitowaną liczbę wiadomości oraz rozmowy na forum we wszystkichwątkach".

Przedstawiciele Allegro mówią, że aukcje nie naruszająregulaminu.

- Nie przesadzajmy, nie ma tu fizycznej sprzedaży. Jeżelidojdzie do tego, że sprzedana osoba będzie do czegoś zmuszona, mogąpojawić się problemy prawne. Uważam jednak, że dopuszczając dopodobnych aukcji, podupada prestiż Allegro. Nie jest to jeszczenaganne, ale radziłbym się wycofać - dodaje Godzic.

Dołącz do dyskusji: Nasza-klasa - kup sobie przyjaciela!

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
eeee ...
jestem na nk > ale nie kumaM !
odpowiedź