SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nasza-klasa - kup sobie przyjaciela!

Największy portal aukcyjny Allegro.pl zezwolił użytkownikom na wystawiania na licytację samych siebie. Zwycięzca może dodać wylicytowaną osobę do grona swoich kontaktów na cieszącym się dużą popularnością serwisie Nasza-Klasa.

Nasza-klasa - kup sobie przyjaciela!

"Zalogowałeś się ostatnio na najpopularniejszym portalu nasza-klasa.pl i szukasz bezskutecznie swojej podstawówki lub liceum. Twoi znajomi z dawnych lat unikają wysyłanych przez ciebie zaproszeń. Chcesz zabłysnąć wśród internetowych kolegów nowymi znajomościami, a może po prostu jesteś wytrawnym kolekcjonerem i zbierasz znajomych do swojego profilu" - reklamują się użytkownicy Allegro.

Wygrywający dostaje możliwość dodania wylicytowanej osoby do własnej bazy znajomych. - Za kwotę, jaką wylicytujesz, bez żadnych ukrytych kosztów, otrzymasz moją lojalność i akceptację twojego zaproszenia - widnieje na Allegro.

- Rozumiem to jako dowcip, albo jako wprawki do marketingowych działań. Moja znajomość sieci mówi, że ktoś kiedyś zacznie robić na tym jednak duże pieniądze. Na razie ciągle jesteśmy na etapie zabawy. Zawsze im więcej przyjaciół we własnym profilu, tym lepiej - mówi w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Wiesław Godzic, medioznawca, profesor Wyższej Szkoły Psychologii Społecznej.

Niektóre oferty sięgają nawet kilkudziesięciu złotych.

Użytkownicy Allegro oferują możliwość wylicytowania siebie z podziałem na pakiet standard, pakiet extra i pakiet VIP. Dla przykładu pakiet standard zawiera "6-miesięczny wpis do twoich znajomych mojej osoby", zaś pakiet VIP "dozgonną przyjaźń, nielimitowaną liczbę wiadomości oraz rozmowy na forum we wszystkich wątkach".

Przedstawiciele Allegro mówią, że aukcje nie naruszają regulaminu.

- Nie przesadzajmy, nie ma tu fizycznej sprzedaży. Jeżeli dojdzie do tego, że sprzedana osoba będzie do czegoś zmuszona, mogą pojawić się problemy prawne. Uważam jednak, że dopuszczając do podobnych aukcji, podupada prestiż Allegro. Nie jest to jeszcze naganne, ale radziłbym się wycofać - dodaje Godzic.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nasza-klasa - kup sobie przyjaciela!

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
eeee ...
jestem na nk > ale nie kumaM !
8 8
odpowiedź