Naszemiasto.pl z mniejszą przewagą nad Onetem, w górę serwis „Gazety Wrocławskiej” i Wyborcza.pl (TOP10 stron regionalnych)

Wśród serwisów z informacjami regionalnymi i lokalnymi liderem zasięgowym pozostaje Naszemiasto.pl, przy czym zmalała jego przewaga nad działem Onetu o tej tematyce. Spore spadki zanotowały Pomorska.pl i dział regionalny portalu „Super Expressu”, natomiast dużo zyskała witryna „Gazety Wrocławskiej”.

tw
tw
Udostępnij artykuł:
Naszemiasto.pl z mniejszą przewagą nad Onetem, w górę serwis „Gazety Wrocławskiej” i Wyborcza.pl (TOP10 stron regionalnych)

Według wyników badania Mediapanel opracowanych przez Wirtualnemedia.pl w sierpniu br. Naszemiasto.pl (Polska Press), złożone z serwisów o kilkuset miastach i regionach z całej Polski, odwiedziło 8,83 mln internautów, co przełożyło się na 30,52 proc. zasięgu.

Kolejne pozycje w zestawieniu zajmują sekcje portali ogólnotematycznych z informacjami regionalnymi i lokalnymi. Na Onet.pl (Ringier Axel Springer Polska) taka sekcja zanotowała 8,34 mln użytkowników i 28,81 proc. zasięgu, a na Wyborcza.pl (Agora) - 6,59 mln odwiedzających i 22,77 proc. zasięgu.

##NEWS https://www.wirtualnemedia.pl/allegro-wyprzedzilo-wirtualna-polske-w-dol-radiozet-pl-i-mobilne-olx-mediapanel-z-wrzesnia,7170106633930369a ##

Na portalu „Super Expressu” SE.pl (Grupa ZPR Media) dział regionalny miał 5,43 mln użytkowników i 18,76 proc. zasięgu, na Fakt.pl (Ringier Axel Springer Polska) - 5,17 mln internautów i 17,88 proc. zasięgu, a na WP.pl - 2,63 mln użytkowników i 9,11 proc. zasięgu.

„Dziennik Zachodni” przed „Gazetą Pomorską” i Trojmiasto.pl

Wśród najpopularniejszych serwisów dotyczących wybranych regionów przeważają witryny dzienników Polska Press. Dziennikzachdni.pl odwiedziło 2,79 mln internautów, co dało 9,65 proc. zasięgu. Serwis „Gazety Pomorskiej” zanotował 2,75 mln użytkowników i 9,5 proc. zasięgu, a witryna „Gazety Wrocławskiej” - 2,14 mln odwiedzających i 7,41 proc. zasięgu.

Natomiast Trojmiasto.pl miało 2,42 mln internautów i 8,38 proc. zasięgu.

grafika

W porównaniu z lipcem Naszemiasto.pl zanotowało spadek liczby odwiedzających o 419,2 tys. (czyli 4,5 proc.), a dział regionalny Onetu - o 16,2 tys. (0,2 proc.). W konsekwencji przewaga pierwszego serwisu nad drugim zmalała z 898,4 do 495,4 tys. użytkowników.

Na SE.pl sekcja regionalna straciła 239,9 tys. internautów (to 4,2 proc. w dół), na WP.pl - 85,2 tys. (3,1 proc.), a na Fakt.pl - o 71,3 tys. (1,4 proc.). Natomiast analogiczny dział Wyborcza.pl zyskał 342,5 tys. odwiedzających (5,5 proc.).

W serwisie „Gazety Wrocławskiej” liczba internautów zwiększyła się o 515,6 tys. (31,6 proc.), na Dziennikzachodni.pl - o 129,3 tys. (4,8 proc.), a na Trojmiasto.pl - o 60,6 tys. (2,6 proc.)

Za to witryna „Gazety Pomorskiej” zanotowała spadek o 552,6 tys. użytkowników (16,7 proc.).

grafika

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Spięcie w TVP Info. Polityk PiS: nie ma pani prawa mnie wyprosić ze studia

Spięcie w TVP Info. Polityk PiS: nie ma pani prawa mnie wyprosić ze studia

Rodziny jednopłciowe głosu w polskich mediach prawie nie mają. Mówią za nich inni

Rodziny jednopłciowe głosu w polskich mediach prawie nie mają. Mówią za nich inni

Koncert kolęd w Republice. Wśród gwiazd Zenek Martyniuk, na widowni para prezydencka

Koncert kolęd w Republice. Wśród gwiazd Zenek Martyniuk, na widowni para prezydencka

Nie żyje Gabriela Andrychowicz. Była głosem Chillizet

Nie żyje Gabriela Andrychowicz. Była głosem Chillizet

CyberRescue pomoże klientom Banku Pekao uniknąć cyberoszustwa przed świętami
Materiał reklamowy

CyberRescue pomoże klientom Banku Pekao uniknąć cyberoszustwa przed świętami

Czołowy reporter odchodzi z Wirtualnej Polski

Czołowy reporter odchodzi z Wirtualnej Polski