SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rafał Madajczak dyrektorem kreatywnym w Grupie naTemat, pozostanie szefem ASZdziennika

Założyciel i redaktor naczelny serwisu ASZdziennik.pl Rafał Madajczak obejmie w Grupie naTemat nowo utworzoną funkcję dyrektora kreatywnego oferty naTemat360. Natomiast redaktorem prowadzącym ASZdziennik.pl będzie teraz Łukasz Jadaś.

Rafał MadajczakArticle

Na nowym stanowisku Rafał Madajczak będzie odpowiadał w Grupie naTemat  przede wszystkim za wszystkie komercyjne i dziennikarskie akcje specjalne. Firma w sierpniu br. wprowadziła nową ofertę marketingową naTemat360.

Madajczak będzie podlegał bezpośrednio Michałowi Mańkowskiemu, redaktorowi naczelnemu i dyrektorowi operacyjnemu. - Rafał to jeden z najbardziej zakręconych i doświadczonych ludzi mediów internetowych, jakich znam. ASZdziennik zarówno dziennikarsko, jak i biznesowo udało się rozwinąć do takiego stopnia, że mogliśmy sobie pozwolić na takich ruch wewnątrz naszej struktury - tłumaczy Mańkowski.

- Jako dyrektor kreatywny będzie odpowiedzialny za biznesowe i dziennikarskie projekty specjalne we wszystkich serwisach naszej Grupy. Będzie angażował się także w codzienną pracę redakcji i autorskie wywiady oraz teksty opiniowe. Tak, żebyśmy mogli robić jeszcze więcej fajnych rzeczy - zapowiada.

Madajczak dalej szefem ASZdziennika

Rafał Madajczak pracuje w Grupie naTemat jako dziennikarz i wydawca od wiosny 2014 roku. Wcześniej był związany m.in. z Hotmoney.pl, „Rzeczpospolitą” i „Przekrojem”. W 2011 roku Madajczak założył serwis satyryczny ASZdziennik.pl, w którym Grupa naTemat w 2014 roku przejęła część udziałów. Jednocześnie witryna została uruchomiona w nowej wersji.

Obecnie Rafał Madajczak nadal będzie redaktorem naczelnym ASZdziennika, będzie odpowiadał m.in. za realizację natywnych kampanii reklamowych w serwisie.

Natomiast funkcję redaktora prowadzącego ASZdziennik.pl objął Łukasz Jadaś. Z serwisem jest związany od prawie dwóch lat. Ostatnio do zespołu ASZdziennika dołączyła Marta Nowak, odpowiada za sekcję kobiecą.

W ub.r. spółka Glob360, właściciel Grupy naTemat, zanotowała spadek wpływów ze sprzedaży o 27,5 proc. do 5,4 mln zł oraz 364,55 tys. zł zysku netto (wobec 1,15 mln zł zysku rok wcześniej).

Dołącz do dyskusji: Rafał Madajczak dyrektorem kreatywnym w Grupie naTemat, pozostanie szefem ASZdziennika

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Fakty
To jest ciekawy benchmark: w 2011 założył stronę, w 2018 wszedł do seniorskiego kręgu zarządzającego. Każdy kto inwestuje w internetowy biznes wydawniczy powinien spodziewać się podobnych efektów. Po 7 latach ciężkiej pracy zarabiasz 10-20k na rękę, ale szansę na wzrost przychodu są już raczej niewielkie.

Dzięki za ten artykuł!
odpowiedź
User
Czy
na temat to jest sajt satyryczny? ciekawe jak oni się utrzymują na rynku? google reklamy?
odpowiedź
User
Arturro
Kabareciarz na dyrektora...
już chyba tvp ten model przerabiała, z mizernym skutkiem.
odpowiedź