SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„National Geographic Polska” świętuje 125 lat Towarzystwa National Geographic

Magazyn „National Geographic Polska” (G+J Polska) od styczniowego wydania rozpoczyna obchody 125-lecia Towarzystwa National Geographic. Do numeru dołączono kalendarz i wspiera go kampania reklamowa.

Okładkę styczniowego wydania zdobi trójkolorowa flaga, która od 1903 r. towarzyszy działalności National Geographic Society (powstało w 1888 r.). Flaga stanowi symbol 125 lat badań i odkryć wspieranych przez Towarzystwo, zaś jej kolory są znakiem przygody i eksploracji: błękit symbolizuje niebo, brąz ziemię, a zieleń morza i oceany.

Numer otwiera edytorial w formie wywiadu redaktor naczelnej Martyny Wojciechowskiej z Jerzym Owsiakiem, zatytułowany „Pod flagą NG”. Jubileuszowe wstępniaki będą we wszystkich tegorocznych wydaniach pisma.

- Do rubryki „Pod flagą NG” zaprosiliśmy niezwykłych ludzi w Polsce, którzy swoją postawą i pasją budzą nasz podziw. Obchody rozpoczęliśmy spotkaniem z Jurkiem Owsiakiem, twórcą Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, inicjatywy, która inspiruje i jednoczy miliony Polaków. Już dziś mogę zapowiedzieć, że na łamach zagoszczą takie osobistości jak Elżbieta Dzikowska, Janina Ochojska, Krzysztof Wielicki czy Norman Davies. Te wyjątkowe osoby obdarujemy trójkolorową flagą Towarzystwa z limitowanej edycji - opowiada Martyna Wojciechowska.

Pierwsza flaga z autografami Jerzego Owsiaka i Martyny Wojciechowskiej będzie licytowana podczas XXI finału WOŚP oraz w serwisie www.aukcje.wosp.org.pl. Flaga trafi również w ręce tysiąca najwierniejszych prenumeratorów polskiej edycji miesięcznika.

W styczniu na stronie www.national-geographic.pl powstanie podstrona dedykowana w całości obchodom. Będzie można znaleźć na niej m.in. historię Towarzystwa.

W styczniowym numerze redakcja magazynu ogłasza także akcję odnajdywania archiwalnych zdjęć. - Z pomocą czytelników chcemy pokazać najstarsze fotografie dokumentujące życie Polaków sprzed lat. Takie zdjęcia z pewnością kryją się na strychach czy w piwnicach. Poszukujemy zarówno profesjonalnych, jak i amatorskich zdjęć zrobionych od początków istnienia fotografii do 1980 r. Chętnie się nimi zajmiemy, zrewitalizujemy i opublikujemy na łamach National Geographic Polska - mówi Martyna Wojciechowska. Zdjęcia można nadsyłać do końca czerwca 2013 r.

Do styczniowego wydania „National Geographic Polska” dołączony został kalendarz ścienny na ten rok pt. „Turcja na cztery pory roku”. Numer liczy 132 strony i kosztuje 12,99 zł.

Ukazaniu się styczniowego numeru towarzyszą działania promocyjne, które obejmują prasę („TopGear”, „Newsweek”, „Forbes”, „Forum”, „NG Traveler”, „Men's Health”, „Focus”, „Auto Świat”), radio (Radio Zet, Radio PiN), kanał National Geographic Channel i Wirtualną Polskę.

Z danych ZKDP wynika, że sprzedaż ogółem „National Geographic Polska” w sierpniu br. wyniosła 52 036 egz. (więcej na ten temat).

Dołącz do dyskusji: „National Geographic Polska” świętuje 125 lat Towarzystwa National Geographic

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
kiki
Martyna Wojciechowska zrobiła z "NG Polska" słabe pismo promujące jej własną osobę. W dodatku nacechowane ideowo - wywiady z ludźmi takimi jak Owsiak, nie mającymi wiele wspólnego z odkryciami i badaniami, nie ukazałyby się nigdy a amerykańskim "NG". I te beznadziejne okładki w polskiej edycji! Po prostu słabizna, kolorowy magazyn dla nieco ambitniejszych czytelników "Focusa".
odpowiedź
User
lolek
ha, Owsiak, szkoda kupowac:P
odpowiedź