SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Natura&Co. nowym właścicielem Avonu, Roberto Marques prezesem nowej grupy

Firma Natura &Co ogłosiła, że 3 stycznia b.r. zakończyła proces przejęcia firmy Avon Products Inc., tworząc czwartą co do wielkości grupę kosmetyczną na świecie. W ramach nowo powstałej grupy działać teraz będą wspólnie Avon, Natura, The Body Shop i Aesop. Na jej czele stanął Roberto Marques.

Article

Jak poinformowano w wydanym komunikacie, z połączenia Natura & Co oraz Avon Products powstała czwarta co do wielkości firma kosmetyczna na świecie, docierająca do ponad 200 mln klientów na całym świecie. Natura &Co, której akcje są notowane na giełdzie B3 w Sao Paulo, 6 stycznia br. rozpoczęła również działalność na NYSE (NTCO). Firmy nie ujawniły wartości transakcji.

Sprzedaż Natura &Co  ma opierać się na budowaniu relacji z klientami poprzez działania online i offline, których podstawą jest praca ponad 6,3 mln konsultantek i przedstawicieli. Do firmy należy także ponad 3 tys. sklepów. Połączenie daje firmie globalny i wielokanałowy zasięg oraz możliwość oferowania pełnej gamy produktów w kluczowych kategoriach – w ponad 100 państwach na świecie. Natura &Co przewiduje, że roczne przychody brutto grupy sięgną ponad 10 miliardów dolarów.

Kluczowe wartości firmy

Firma ponadto informuje, że chce wykorzystać swój globalny zasięg do dzielenia się kluczowymi wartościami firmy, którymi są wzmocnienie pozycji kobiet, walka z kryzysem klimatycznym, zakończenie testowania kosmetyków na zwierzętach oraz rozwijanie silnych więzi z lokalnymi społecznościami. Ideą całej grupy jest budowanie biznesu, który opiera się na zrównoważonym rozwoju i wywiera realny, pozytywny wpływ na ludzi, a także planetę. Dla firmy jest to nieodłączony element rozwoju odpowiedzialnego przedsiębiorstwa.

- Z firmą Avon łączy nas wspólna wizja i pasja do piękna oraz budowania relacji z klientami. Razem będziemy jeszcze silniej działać, czyniąc dobro i dążąc do budowania sprawiedliwszego i piękniejszego świata - podkreśla Luiz Seabra, współzałożyciel firmy Natura &Co w komunikacie wydanym przez grupę.

Nowa struktura organizacyjna

W związku z przejęciem Avonu powołano nową strukturę organizacyjną i zespół zarządzający. Roberto Marques, który od 2017 roku jest prezesem zarządu Natura &Co, będzie również pełnił funkcję CEO nowej grupy.

Marques będzie nadal kierował Komitetem Operacyjnym Grupy (GOC), w skład którego wchodzą prezesi każdej z czterech firm i marek, a także kluczowe stanowiska funkcjonalne.

Joao Paulo Ferreira obejmuje stanowisko CEO Natura &Co na region Ameryki Łacińskiej. Nowa organizacja w Ameryce Łacińskiej ma pozwolić czterem markom grupy zmaksymalizować ich potencjał, wykorzystać synergie, przyspieszyć wzrost we wszystkich obszarach działania i wielokanałową obecność. Ferreira przewodził rewitalizacji modelu sprzedaży bezpośredniej firmy Natura &Co od czasu objęcia funkcji CEO w październiku 2016 roku, aktywując nowy model komercyjny i cyfryzację.

Angela Cretu objęła stanowisko CEO firmy Avon, odpowiedzialnej za działalność poza regionem LatAm, a także za nadzór nad marką Avon na całym świecie. Cretu ma ponad 20-letnie doświadczenie w firmie Avon na różnych stanowiskach kierowniczych, ostatnio jako wiceprezes i dyrektor generalna grupy w Europie Środkowej była odpowiedzialna za 18 krajów. Wcześniej prowadziła klastry w Europie Wschodniej i Afryce/na Bliskim Wschodzie oraz obejmowała inne globalne role.

David Boynton pozostanie CEO firmy The Body Shop, kontynuując trwającą transformację i rewitalizację marki. Wcześniej był on CEO firmy Charles Tyrwhitt i CEO zarządzającym zachodnimi rynkami w firmie L´Occitane.                

Michael O’Keeffe, CEO firmy Aesop od 2003 roku, również pozostaje na swoim obecnym stanowisku.

Natura & Co to globalna, wielokanałowa i wielomarkowa grupa, która obejmuje firmy Avon, Natura, The Body Shop i Aesop. W 2018 roku Natura &Co osiągnęła przychody netto w wysokości 13,4 mld dolarów. Spółkę tworzą obecnie cztery spółki: Avon – od 130 lat specjalizujący się w sprzedaży bezpośredniej;  założona w 1969 r. Natura – brazylijska międzynarodowa firma działająca w segmencie kosmetyków i higieny osobistej oraz lider sprzedaży bezpośredniej; The Body Shop, założona w 1976 r. w Brighton, w Anglii, przez Anitę Roddick, specjalizująca się w kosmetykach naturalnych oraz założona w 1987 roku australijska firma kosmetyczna Aesop produkująca kosmetyki do skóry, włosów i ciała.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Natura&Co. nowym właścicielem Avonu, Roberto Marques prezesem nowej grupy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl