SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nawet 7,5 mln małych firm może zostać zamkniętych w USA

Małe i średnie firmy w Stanach Zjednoczonych są najbardziej narażone na kryzys spowodowany pandemią koronawirusa. Z raportu Facebooka wynika, że nawet 7,5 mln z nich może zostać zamkniętych w najbliższych miesiącach.

Fot. PixabayArticle

Najbardziej narażone na kryzys spowodowany pandemią koronawirusa są małe i średnie firmy, które nie mają oszczędności, pozwalających im na przetrwanie recesji - wynika z raportu Facebooka, opracowanego na podstawie 86 tys. ankiet wypełnionych przez właścicieli małych i średnich firm.

Jak wynika z badania, 31 proc. małych i średnich firm zostało zamkniętych w ciągu ostatnich trzech miesięcy. Najtrudniejsza sytuacja jest w branży hotelowej i restauracyjnej (43 proc.) oraz usług, takie jak wellness, fryzjerstwo i kosmetyka oraz fitness (41 proc.).

Przedsiębiorcy są jednak optymistami i aż 60-70 proc. z nich (w zależności od regionu USA) uważa, że w przyszłości ponownie otworzą swoje firmy. Przeciwnego zdania jest około 10 proc. właścicieli firm.

Większość firm deklaruje, że w ostatnim miesiącu miała sprzedaż niższą niż w tym samym okresie 2019 r.

Wśród zmian, które zostały spowodowane pandemią koronawirusa, badani wymieniają: rozwój płatności elektronicznych, dostarczanie konsumentom usług i produktów do domu oraz rozwój e-commerce.

Jak zauważają analitycy, rośnie sprzedaż w internecie, co może być szansą dla małych i średnich firm na zdobycie nowych rynków zbytu dla swoich produktów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nawet 7,5 mln małych firm może zostać zamkniętych w USA

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl