SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nawigacja w Mapach Google teraz też w Polsce (wideo)

Mapy Google dla komórek w Polsce zostały wzbogacone o nową funkcję - Nawigację w Mapach Google (Beta). Mogą z niej korzystać użytkownicy telefonów komórkowych z systemem Android 1.6 lub wyższym.

Nawigacja w Mapach Google teraz też w Polsce (wideo)

Nawigacja w Mapach Google to bazujący na internecie system nawigacji GPS, który głosowo informuje o kierunku jazdy (“turn-by-turn”), pokazuje trasę, wyświetla mapy, a także udostępnia dane o firmach z okolicy i dostarcza aktualizowane na bieżąco informacje o ruchu drogowym.

Funkcja oferuje także podgląd trasy w widoku z satelity i z perspektywy przechodnia (gdy zdjęcia Street View zostaną udostępnione w Polsce).

Nawigacja w Mapach Google została zbudowana od podstaw jako system nawigacji GPS podłączony na stałe do internetu. Dzięki temu oferuje on następujące funkcje:

- Wyszukiwanie głosowe: uruchamia wyszukanie trasy poleceniem głosowym;
- Widok satelitarny: umożliwia oglądanie trasy naniesionej na zdjęcia satelitarne wysokiej rozdzielczości;
- Wyszukiwanie jak na Mapach Google: nie trzeba znać dokładnego adresu, wystarczy podać nazwę miejsca (np. “Złote Tarasy”) albo wpisać kategorię wyszukiwania (np. “pizzeria”), podobnie jak przy użyciu Map Google;
- Informacje o ruchu drogowym i trasy alternatywne: zielony, żółty i czerwony kolor informują o natężeniu ruchu na wyznaczonej trasie. Dotknięcie wskaźnika pokazuje, jakiego ruchu można się spodziewać na najbliższej drodze. Nawigacja może także wskazać trasę alternatywną, która pozwoli ominąć korki;
- Wyszukiwanie wzdłuż trasy: pozwala przeszukiwać informacje o firmach zlokalizowanych wzdłuż trasy przejazdu. Umożliwia również włączenie warstwy z informacjami, takimi jak stacje benzynowe, bankomaty, restauracje i parkingi;
- Street View (gdy będzie dostępne w Polsce): pozwala zobaczyć na zdjęciach miejsca, w których należy skręcić oraz zdjęcia lokalizacji docelowej.


W telefonach, w których zainstalowana jest nowa wersja Map Google, usługa nawigacji będzie działać automatycznie. W starszych urządzeniach (z systemem Android 1.6+), najnowsze Mapy Google można pobrać z Android Market.

Korzystanie z aplikacji jest darmowe. Operatorzy komórkowi pobierają opłaty za przesyłanie danych, które jest niezbędne do działania Nawigacji w Mapach Google. Więcej informacji o usłudze można znaleźć na tej stronie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nawigacja w Mapach Google teraz też w Polsce (wideo)

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
golmark
Coś jak nawigacja do Samsunga z Bada ?
A może lepiej ?
8 8
odpowiedź