SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Antena HD już tylko z jednym, świątecznym logotypem

Kanał Antena HD nie jest już nadawany z dwoma logotypami. Do nadawcy dotarła decyzja Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, która zgodziła się na zmianę nazwy z Silver TV na Antena HD. Stacja należąca do Grupy MWE Networks zmodyfikowała też logo z okazji świąt.

Article

Poza usunięciem dodatkowego logotypu nadawca zmienił ID w multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej. Nie jest już wyszukiwany na telewizorach i tunerach jako Silver TV, tylko Antena HD. W świątecznym logotypie zmodyfikowano literkę „t”. Nie przypomina anteny stosowanej w przypadku telewizji naziemnej, tylko choinkę. Kanał Antena HD był nadawany z dwoma logotypami od początku działalności.

Antena HD rozpoczęła nadawanie 1 maja 2021 roku. Grupa MWE Networks wygrała bowiem konkurs o miejsce na multipleksie pierwszym naziemnej telewizji cyfrowej. Wcześniej na MUX-1 była dostępna stacja ATM Rozrywka, ale KRRiT wygasiła jej koncesję z powodu niedostarczenia na czas dokumentów niezbędnych do jej przedłużenia. Nadawca odwołał się od tej decyzji do sądu. Ten uznał rację stacji. Jej właściciel domaga się prawa do powrotu kanału na multipleks lub odszkodowania.

KRRiT zgodziła się na zmianę nazwy

Grupa MWE Networks w konkursie KRRiT zaproponowała adresowany do seniorów kanał Silver TV. Po jego wygraniu zdecydowała się zmienić nazwę na łatwiejszą w wymowie dla starszych ludzi Antena HD. Firma wystąpiła o zgodę na zmiany nazwy do KRRiT.

- Rozstrzygnięto wniosek o zmianę koncesji udzielonej Michałowi Winnickiemu zamieszkałemu w Szczecinie, na rozpowszechnianie programu w multipleksie MUX-1, polegający na zmianie nazwy programu z „Silver TV” na „Antena HD” - informowała kilka dni temu portal Wirtualnemedia.pl Teresa Brykczyńska, rzecznik prasowy KRRiT.

Michał Winnicki, właściciel Grupy MWE Networks pozytywnie odebrał decyzję KRRiT. - Decyzję o zgodzie na zmianę nazwy przyjmę z dużą ulgą. W końcu będziemy mogli promować nasz kanał pod jego właściwą nazwą, a widzowie nie będą już się mogli pomylić. Dziś do naszej firmy wpłynęło pismo z KRRIT sprzed paru dni, ale dotyczące jeszcze innej sprawy (odrzucenie odwołań innych uczestników postępowania o te koncesję) - mówił Winnicki.

W ramówce Antena HD można znaleźć starsze seriale (m.in. „Święta wojna”, „Bonanza”, „Pomoc domowa”, „Tata, a Marcin powiedział”, „Matki, żony, kochanki”), programy dokumentalne („Dzika kuchnia”, „Darz bór”, „Wieczne ogrody”, „Dzienniki Namibii”, „Skąd to się wzięło?”, „Fascynujące miasta świata”, „Szlakiem wielkich kompozytorów”), muzyczne („Śląskie szlagiery”), reality show („Drogi śmierci”, „Na lodowym szlaku”, „Handlarze antyków”), i kabarety („Kabaretowy szał”).

W październiku wśród widzów naziemnej telewizji cyfrowej Antena HD miała 0,82 proc. udziału w rynku - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, udostępnionych portalowi Wirtualnemedia.pl przez jednego z nadawców.

Dołącz do dyskusji: Antena HD już tylko z jednym, świątecznym logotypem

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Vb
I bardzo ładnie, teraz kanał będzie się cudownie rozwijał. Jedna z lepszych stacji TV!
7 13
odpowiedź
User
Tak jest
Świąteczne logo to majstersztyk - minimalistyczne, a cudowne!
7 9
odpowiedź
User
bb
Najgorszy kanał na NTC. Powinni jak najszybciej usunąć go z oferty.
13 4
odpowiedź