SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nc+ - nowa platforma cyfrowa od Cyfry+ i n

Grupa Canal+, Grupa ITI i Grupa TVN poinformowały o zamknięciu transakcji połączenia platform Cyfra+ i n. Prezesem nowej spółki nc+ zostanie Julien Verley, dotąd wiceprezes Grupy Canal+ we Francji.

Dzięki połączeniu Cyfry+ i platformy n powstanie nowa platforma satelitarna nc+ z łączną bazą 2,5 mln abonentów. Grupa Canal+ będzie właścicielem 51 proc. udziałów w nc+ , w rękach Grupy TVN i UPC pozostanie odpowiednio 32 proc. i 17 proc. udziałów.

Od grudnia Julien Verley, dotychczasowy wiceprezes ds. strategii i finansów Grupy Canal+ we Francji, dołączy do Grupy TVN i obejmie stanowisko prezesa nc+. Wcześniej zapowiadano, że prezesem połączonej platformy zostanie Markus Tellenbach, prezes Grupy TVN i platformy n, którego teraz nawet zabraknie w zarządzie połączonej platformy.

- Zmiana ta jest spowodowana przejściem Piotra Waltera z zarządu TVN do zarządu Grupy ITI. To spowoduje, że Markus Tellenbach będzie się w większym stopniu skupiał na biznesie telewizyjnym TVN - komentuje Karol Smoląg, rzecznik TVN.

W skład zarządu nowej firmy wejdą: Julien Verley (prezes i dyrektor generalny) oraz Beata Mońka (wiceprezes business affairs, communication, branding), Christian Anting (wiceprezes ds. programowych i produktu), Nicolas Dandoy (wiceprezes ds. finansowych) oraz Artur Przybysz (wiceprezes ds. sprzedaży i logistyki).

Dokonana dzisiaj transakcja wiąże się z wniesieniem przez TVN platformy n do Cyfry + w zamian za 32 proc. udziałów w nowej, połączonej platformie cyfrowej nc +. Jednocześnie, Grupa Canal + zapłaciła Grupie ITI 277 milionów euro za 40 proc. udziałów w N-Vision, która pośrednio jest właścicielem 52,45 proc. akcji Grupy TVN. Grupa ITI zachowa pozostałe 60 proc. pakietu kontrolnego w N-Vision.

W radzie nadzorczej TVN SA znaleźli się tymczasem: Bertrand Meheut (prezes Grupy Canal+), Rodolphe Belmer (członek zarządu Grupy Canal+) oraz Sophie Guieysse (wiceprezes ds. zasobów ludzkich w Grupie Canal+) - więcej na ten temat.

Dołącz do dyskusji: Nc+ - nowa platforma cyfrowa od Cyfry+ i n

31 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Myślący
Polski kapitał.
odpowiedź
User
branżowiec
Polski kapitał to tylko długów narobił. N-ki nie sprzedawaliby gdyby nie groźba bankructwa. A Francuzi ich wzięli bo tylko tak mogą się przeciwstawić Solorzowi.
odpowiedź
User
spin
Przypomina mi się taka wyliczanka dziecięca:"EnCePence, w której ręce?", czyli którą ręką sięgną do kieszeni abonentów?
odpowiedź