SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

nc+ promuje ofertę dla seniorów. Zgodne z prawem ominięcie abonamentu RTV

Na fali toczącej się dyskusji o planowanej przez PiS nowelizacji ustawy abonamentowej, platforma nc+ przygotowała promocję dla 75-latków, zwolnionych z płacenia abonamentu radiowo-telewizyjnego. W ten sposób można ominąć obowiązek płacenia daniny, bo przedstawiona nowela nie wprowadza powszechności ani żadnych skutecznych narzędzi do kontroli rejestracji telewizorów.

Article

- Masz w rodzinie osobę w wieku 75 lat lub sam jesteś seniorem? Skorzystaj z wyjątkowej promocji jaką przygotowała platforma nc+ dla wszystkich osób powyżej 75. roku życia - w taki sposób promuje swoją nową ofertę nc+.

nc+ nawiązuje wprost do planowanej nowelizacji ustawy o opłatach abonamentowych. Przygotowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego nowelizacja zakłada, że w procesie rejestrowania odbiorników telewizyjnych będą brali dostawcy płatnej telewizji, głównie sieci kablowe i platformy cyfrowe.

Operatorzy mają przekazywać dane swoich klientów (imię i nazwisko, adres zamieszkania i korzystania z usługi, PESEL lub inny numer potwierdzający tożsamość, data zawarcia umowy) Poczcie Polskiej, która odpowiada za pobór abonamentu rtv. Nowelizacja nakazuje także operatorom płatnej telewizji poinformowanie abonentów o obowiązku opłacania abonamentu radiowo-telewizyjnego.

Zgodnie z ustawą o opłatach abonamentowych, z opłacania abonamentu rtv zwolnione są osoby, które ukończyły 75. rok życia (nowelizacja nie wprowadza zmian w procesie zwolnienia z daniny). Ale - co ważne - seniorzy muszą poinformować Pocztę Polską o osiągnięciu tego wieku, bo Poczta Polska nie aktualizuje bazy danych na bieżąco.

Właśnie do tej grupy klientów nc+ kieruje swoją ofertę. Nowelizacja ustawy o opłatach abonamentowych nie wprowadza bowiem skutecznych narzędzi do kontrolowania rejestracji odbiorników telewizyjnych w mieszkaniach i domach. Krótko mówiąc: w dalszym ciągu można ominąć płacenie daniny rejestrując odbiornik i umowę z operatorem na osobę powyżej 75. roku życia.

nc+ promuje ofertę dla seniorów

Najtańszy pakiet Start+ (z 73 kanałami) kosztuje 19,99 zł miesięcznie, a podpisując z nc+ umowę na dowolny pakiet telewizji, który nie zawiera opcji dodatkowej HBO, abonenci otrzymają w prezencie dostęp do pakietu kanałów HBO na 6 miesięcy bez dodatkowych opłat. Po okresie promocyjnym opłata miesięczna za opcję dodatkową HBO wyniesie 25 zł, ale można będzie z niej zrezygnować w dowolnym momencie.

Kto nie musi płacić abonamentu RTV?

Zgodnie z ustawą - oprócz osób, które ukończyły 75. rok życia - zwolnione są osoby zaliczone do I grupy inwalidzkiej, kombatanci, którzy są inwalidami wojennymi lub wojskowymi; osoby, które ukończyły 60 lat i mają prawo do emerytury, ale jej wysokość nie przekracza 50 proc. przeciętnego wynagrodzenia i osoby niewidome, których ostrość wzroku nie przekracza 15 proc.

W III kwartale tego roku koncern Vivendi wypracował 2,66 miliarda euro przychodów oraz 277 milionów zysku. Platforma nc+ z przyrostem abonentów o 9 tysięcy rok do roku i przychodami na poziomie 366 milionów euro, ale kwartalną tendencją spadkową.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: nc+ promuje ofertę dla seniorów. Zgodne z prawem ominięcie abonamentu RTV

18 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Grzegorz Wandałowicz
Tej platformie już nic nie pomoże. To są jej ostatnie pogrygi. Czeka ją już tylko spadek liczby abonentów poniżej 2 milionów, a potem poniżej 1,5 miliona i tak dalej... Aż w końcu jedynym ratunkiem będzie... fuzja z Cyfrowym Polsatem. Przykro mi to pisać, bo jeszcze niedawno byłem fanatycznym obrońcą nc+, wierzyłem w tę platformę i jej świetlaną przyszłość, ale moja cierpliwość się skończyła - od początku marca już nie jestem abonentem.

Mogło być coś fajnego z tej platformy, platforma premium z prawdziwego zdarzenia, dla ludzi z wyższych sfer, zamożnych, wymagających itd. Niestety nic z tego nie wyszło, a wystarczyło włodarzom nc+ tylko podpatrzeć, jak funkcjonują zagraniczne platformy i wyciągnąć odpowiednie wnioski, jak się robi prawdziwą platformę premium z najbardziej wartościowym kontentem. Niestety nikt nie chciał, i chyba już nie zechce. Szkoda.

Już niebawem na rynku płatnej telewizji satelitarnej w Polsce pozostanie tylko Cyfrowy Polsat dla masówki, a wyższe sfery przeniosą się do Netflixa lub innych serwisów VOD w internecie. Ja już tam jestem i jestem zadowolony z kontentu! Kontent 4K w obłędnej jakości na telewizorze 85" - bomba! A wy sobie oglądajcie z satelity archaiczne 1080i z przeplotem, jeszcze długo nie ujrzycie w polskich platformach nic lepszego jakościowo.
20 60
odpowiedź
User
cxc
Niezła reklama Ntflixa. Takie komentarze powinny być usuwane.
36 12
odpowiedź
User
prawnik
Stawianie krzyżyka na nc+ uważam za cokolwiek przedwczesne. Jednak dość wyraźnie widać, że powinna poprawić ofertę. I rzeczywiście przyjrzeć się, jak działają platformy światowe.

Cyfrowy Polsat potrafi lepiej równoważyć jakość z ceną.

ps. Oferta dla seniora. Ciekawe, czy stanie się obowiązkowym pakietem wszystkich platform, czy jednak rząd wycofa się z wyjątkowo wadliwego prawnie i nacechowanego wątpliwą wykonalnością pomysłu na wkurzenie kilkunastu milionów Polaków.
30 10
odpowiedź