SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Neostrada tp dla szkół za złotówkę

Od 1 września Telekomunikacja Polska rozpoczyna program "edukacja z internetem tp"

Dzięki niemu szkoły podstawowe i średnie oraz gimnazja będą mogły korzystać w roku szkolnym 2004/2005 z szerokopasmowego  dostępu do Internetu za złotówkę. To kolejny przykład zaangażowania TP w pomoc szkołom i rozwój społeczeństwa  informacyjnego.
Celem programu jest wspieranie edukacji dzieci i młodzieży poprzez zaoferowanie szkołom najszybszej możliwej opcji  neostrady tp na bardzo korzystnych warunkach. Szkoły, które wezmą udział w programie, w roku szkolnym  2004/2005 zapłacą symboliczną złotówkę miesięcznego abonamentu. W następnych latach będą ponosić opłatę  miesięczną równą cenie najtańszej neostrady tp, czyli obecnie 59 zł. Dodatkowo szkoły otrzymają 100 MB przestrzeni  dyskowej i nie będą miały ograniczenia w transferze danych.

Porozumienie w sprawie realizacji programu podpisali dziś Minister Edukacji Narodowej i Sportu Mirosław Sawicki oraz  Prezes Telekomunikacji Polskiej Marek Józefiak.

- Program ten pozwoli wielu szkołom na korzystanie ze stałego dostępu do Internetu w nowoczesnej technologii  ADSL. Będziemy promować wykorzystanie multimedialnych narzędzi w procesie nauczania. Chcemy zmienić  postrzeganie Internetu z medium służącego wyłącznie rozrywce na doskonałe źródło wiedzy i sposób na interesującą
naukę - powiedział Marek Józefiak, Prezes TP.

- MENiS w ostatnich latach wyposażyło kilkanaście tysięcy szkół w pracownie komputerowe. Dzięki  programowi "edukacja z internetem tp"  zwiększy się w istotny sposób możliwość wykorzystania tych pracowni, a  praca z komputerem i swobodny dostęp do Internetu będzie standardem w polskiej szkole. W tym roku, korzystając
także ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, resort edukacji będzie realizował kolejne projekty służące  rozwojowi infrastruktury informatycznej w szkołach i budowaniu w Polsce społeczeństwa informacyjnego -  powiedział Mirosław Sawicki, Minister Edukacji Narodowej i Sportu.

Program "edukacja z internetem tp" wpisuje się w strategię rozwoju społeczeństwa informacyjnego, którą TP  konsekwentnie realizuje w ramach podpisanego w maju 2002 "Porozumienia na rzecz rozwoju społeczeństwa  informacyjnego".
Partnerem programu jest firma Alcatel, która zaoferowała szkołom specjalne warunki zakupu zalecanego do pracowni  komputerowych modemu ADSL.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Neostrada tp dla szkół za złotówkę

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl