SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nestlé deklaruje, że wszystkie ich fabryki są „zero waste”

Koncern Nestlé poinformował, że we wszystkich swoich polskich fabrykach odpady (za wyjątkiem tych, których odbiorca jest wskazany prawnie np. odpady komunalne) nie trafiają ani nie zalegają na składowiskach.

Article

W Polsce wszystkie fabryki Nestlé są już w „zero waste”. Oznacza to m.in. poddanie odpadów procesom spalania bez odzysku energii.  W całej Europie „zero waste” jest aż 80 proc. zakładów produkcyjnych firmy. Koncern zakłada, że już w 2020 roku osiągnie cel „zero waste” we wszystkich swoich lokalizacjach.

Nestlé zobowiązało się do realizacji celu „zero waste” w 2013 roku. Strategia firmy w zakresie gospodarki odpadami miała się koncentrować na zapobieganiu powstawania odpadów we wszystkich fabrykach.

- Świadomość ekologiczna w obecnych czasach jest ważna jak nigdy wcześniej. Sposób zarządzania organizacją, jak i nasze prywatne, codzienne wybory powinny wpisywać się w ramy gospodarki obiegu zamkniętego. A generowanie nadmiernych ilości odpadów i niewłaściwe obchodzenie się z nimi jest bardzo dużym obciążeniem dla środowiska naturalnego  - podsumowuje Tomasz Tarnawski, corporate SHE Manager w Nestlé.

Nestlé stawia na ekologię

We wrześniu Nestlé ogłosiło, że do 2050 roku zamierza osiągnąć zerową emisję netto gazów cieplarnianych. Zobowiązanie to obejmuje najważniejszy cel Porozumienia paryskiego - aby ograniczyć wzrost temperatury maksymalnie do 1,5°C. Aby do 2050 roku osiągnąć wyznaczony cel, firma zamierza przyspieszyć transformację portfolio produktów zgodnie z trendami konsumenckimi, zwiększyć liczby inicjatyw zaadresowanych do farmerów w celu absorpcji większej ilości węgla, wykorzystywać 100% odnawialnej energii elektrycznej w fabrykach, magazynach, logistyce i biurach.

Firma uruchomiła również Instytut Badań nad Opakowaniami (ang. Nestlé Institute of Packaging Sciences), którego celem jest przyspieszenie działań firmy na rzecz wprowadzenia funkcjonalnych, bezpiecznych i przyjaznych dla środowiska opakowań oraz sprostanie globalnym wyzwaniom związanym z odpadami z tworzyw sztucznych.
 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nestlé deklaruje, że wszystkie ich fabryki są „zero waste”

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl