SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nestlé zainwestuje ponad 450 mln zł w fabrykę karmy dla zwierząt

Ponad 450 mln zł zainwestuje w Polsce szwajcarski koncern spożywczy Nestlé. W Nowej Wsi pod Wrocławiem ruszyła wybudowana przez firmę fabryka karmy dla zwierząt. Pracę w niej dostało już ponad 250 osób.

fot. Shutterstock.comArticle

Na razie zakończony został pierwszy etap inwestycji i ruszyła produkcja mokrej karmy dla kotów.

– Nowa fabryka jest ważną inwestycją, która pozwoli firmie Nestlé Purina nie tylko w Polsce, lecz także w Europie Środkowo-Wschodniej zwiększyć wartości naszej produkcji oraz nasz udział w rynku i da nam większą przewagę konkurencyjną na tym rynku – mówi  Giorgio Vesprini, szef regionu Europy Centralnej i dyrektor generalny Nestlé Purina PetCare w Polsce. – Pozwoli nam również zintensyfikować współpracę z naszymi głównymi klientami w obu kanałach: spożywczym i specjalistycznym.

Na razie Nestlé zainwestowało w Nowej Wsi Wrocławskiej ponad 300 mln zł zaplanowanych środków. Pozostała część wydana ma być jeszcze w tym roku.

– Postanowiliśmy podzielić tę inwestycję na to, co już zainwestowaliśmy w nową fabrykę, czyli około 93 miliony franków szwajcarskich, oraz na to, co zainwestujemy jeszcze w tym roku, czyli około 44 milionów franków szwajcarskich – deklaruje Giorgio Vesprini.

Nowa fabryka Nestlé dzięki dogodnej lokalizacji, koło Wrocławia, blisko granicy, pozwala na łatwy dostęp do wszystkich rynków w regionie centralnym. Na obecnym etapie inwestycji całkowita liczba pracowników nowej fabryki wynosi ponad 250, a ponad 95 proc. tych osób stanowią pracownicy z Polski. Dzięki inwestycji pracę mają też lokalni kontrahenci koncernu.

– Pochodzenie surowca jest dla nas bardzo ważne. Obecnie 75 proc. pozyskujemy lokalnie, a pozostała część pochodzi z obszarów znajdujących się w niedalekim sąsiedztwie Polski – podkreśla szef regionu Europy Centralnej i dyrektor generalny Nestlé Purina PetCare w Polsce.

Karma dla kotów z fabryki w Nowej Wsi trafiać ma także na rynek niemiecki, jednak docelowo rynek polski jest ważny ze względu na dynamiczny wzrost.

– Polski rynek jest największym rynkiem w Europie Środkowo-Wschodniej, całkowity obrót wynosi około 2 mld zł, więc jest to ważny rynek – ocenia Giorgio Vesprini z Nestlé Purina PetCare w Polsce. – Proszę zauważyć, że estymowana populacja kotów w Polsce wynosi 5,8 mln, a psów jest 7,5 mln. Rynek karmy dla zwierząt jest więc bardzo istotny i perspektywiczny. Mamy wielką szansę zwiększenia jego wartości, stąd zdecydowaliśmy się na uruchomienie fabryki w Polsce.

Dołącz do dyskusji: Nestlé zainwestuje ponad 450 mln zł w fabrykę karmy dla zwierząt

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl