SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Netflix otworzy w Polsce swoje centrum inżynieryjne. „Dostęp do świetnych specjalistów”

Kilka miesięcy po otwarciu swojego regionalnego biura w Polsce, Netflix ogłasza, że w Warszawie powstanie także centrum inżynieryjne platformy. Pracujący w nim specjaliści będą mieć bezpośredni wpływ na to, w jaki sposób Netflix kreuje i produkuje swoje hity. Na początek pracę w warszawskim centrum znajdzie kilkudziesięciu inżynierów. Rekrutacja już się zaczęła.

Fot. Materiały prasoweFot. Materiały prasowe

We wrześniu 2022 roku, po sześciu latach obecności na rynku, firma otworzyła swoje biuro na Europę Środkowo-Wschodnią w Warszawie. Teraz obwieszcza kolejny krok i inwestycję w stolicy Polski: stworzenie centrum inżynieryjnego dla całej ptatformy. Do jego zadań będzie należeć tworzenie produktów i usług, wykorzystywanych przez wewnętrznych i zewnętrznych partnerów, którzy produkują i zarządzają treściami w serwisie.

- Rozwiązania, nad którymi będzie pracował zespół z Warszawy, umożliwią cały proces produkcji treści, od pomysłu do realizacji i publikacji w serwisie, oraz zapewniają nowe, innowacyjne sposoby zarządzania rozrywką w skali globalnej – informuje Netflix.

Dlaczego Polska? "Świetne uczelnie, świetni specjaliści"

Decyzja o inwestycji w Polsce zapadła wiele miesięcy temu w centrali firmy w Los Gatos i została podjęta przez kierownictwo zespołu zajmującego się technologiami w firmie. – Wybraliśmy Polskę ze względu na dostęp do świetnych specjalistów: polskie uczelnie informatyczne mają doskonałą reputację, a deweloperzy z Polski są cenionymi ekspertami, chętnie zatrudnianymi na całym świecie – mówi Deborah Black, wiceprezydent Engineering. – Cieszymy się na tę współpracę i wierzymy, że nowe centrum pomoże nam rozbudować naszą globalną organizację technologiczną i przynieść jeszcze więcej innowacji w rozwiązaniach, które tworzymy.

Inżynierowie pracujący z Warszawy będą mieć bezpośredni wpływ na to, jak studio Netflix tworzy i produkuje popularne tytuły, takie jak „Wiedźmin”, „The Crown” czy „Stranger Things”. Każdego roku powstaje coraz więcej oryginalnych tytułów w bibliotece Netflix, zatem oprogramowanie zarządza wydatkami na treści o wartości miliardów dolarów.

Na początek serwis planuje zatrudnić w Warszawie kilkudziesięciu inżynierów, którzy będą pracować w regionalnym biurze Netflix w Warszawie. Obecnie trwa rekrutacja na inżynierów oprogramowania aplikacji biznesowych.

Netflix wyprodukował już ponad 30 polskich filmów i seriali – tylko w zeszłym roku serwis przeznaczył 400 milionów zł na lokalne produkcje, a od 2018 r. stworzył ponad 3500 miejsc pracy przy produkcjach własnych: dla polskich aktorów, scenarzystów, reżyserów oraz ekip pracujących na planie i poza nim, które są podporą każdej produkcji.

Na koniec września ub.r. Netflix miał globalnie 220,67 mln subskrybentów. Wzrost liczby subskrybentów był dużo wyższy od prognozy sprzed trzech miesięcy wynoszącej 1 mln. Platforma wróciła do dodatniej dynamiki, po tym jak w pierwszym kwartale br. straciła netto 0,2 mln klientów, a w drugim - 0,97 mln.

Dołącz do dyskusji: Netflix otworzy w Polsce swoje centrum inżynieryjne. „Dostęp do świetnych specjalistów”

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Toiwa Klagerman
Dają umowy na czas nieokreślony, dofinansowania do wczasów, biletów na koncerty i 24 dni urlopu ??
odpowiedź
User
ZX
Dają umowy na czas nieokreślony, dofinansowania do wczasów, biletów na koncerty i 24 dni urlopu ??

Dadzą Ci umowę o dzieło, kartę multisport, 5% zniżki na netfilxa i możliwość bezpłatnego urlopu na żądanie.
odpowiedź
User
Twoje imię
Dają umowy na czas nieokreślony, dofinansowania do wczasów, biletów na koncerty i 24 dni urlopu ??

Dadzą Ci umowę o dzieło, kartę multisport, 5% zniżki na netfilxa i możliwość bezpłatnego urlopu na żądanie.
bez owocowych piątków? to skandal!
odpowiedź