SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

W 2024 roku Netflix prześcignie Disney+ pod względem przychodów z reklam

Prognoza pochodząca z raportu Insider Intelligence podkreśla sukces walki z udostępnianiem haseł, którą prowadzi Netflix, to właśnie ona pomogła pozyskać gigantowi streamingu prawie 9 milionów nowych subskrybentów we wrześniu tego roku.

Netflix ma wyprzedzić Disney+ w wyścigu o wpływy z reklam w USA w 2024 roku, ponieważ podwyżki cen abonamentu i zakaz udostępniania haseł przyciągnęły więcej subskrybentów do planu opartego na reklamach, jak wynika z raportu Insider Intelligence. 

Z raportu udostępnionego agencji Reuters dowiadujemy się, że przychody z reklam Netfliksa prawdopodobnie wzrosną w przyszłym roku o 50,3 proc. do około 1 miliarda dolarów.

Z kolei Disney+ odnotuje wzrost przychodów z reklam o 16,1 proc. do około 912 mln dolarów w 2024 r., chociaż platforma zakończy ten rok z około 100 mln dolarów wyższą sprzedażą reklam niż jej rywal. Prognoza podkreśla sukces walki z udostępnianiem haseł, którą prowadzi Netflix, to ona pomogła we wrześniu pozyskać prawie 9 milionów subskrybentów, przy czym pakiet z reklamami odpowiadał za jedną trzecią nowych subskrypcji.

W październiku firma podniosła także ceny swoich planów wolnych od reklam, aby zachęcić więcej klientów do tańszej oferty z reklamami, wprowadzonej w listopadzie ubiegłego roku i kosztującej około 7 dolarów miesięcznie.

„Ponieważ widzowie spędzają więcej czasu codziennie na Netfliksie niż na innych platformach, przychody z reklam Netfliksa mogą znacznie wzrosnąć” – powiedział analityk Insider Intelligence Ross Benes, dodając, że „Disney ma obecnie większe problemy”. Reklamy ogląda obecnie około 5 proc. abonentów Netfliksa w USA, w porównaniu z 17 proc. w przypadku Disney+. Oczekuje się, że w przyszłym roku liczba ta wzrośnie do około jednej piątej abonentów Disneya, podczas gdy Netflix prawdopodobnie odnotuje niewielki wzrost do 7,5 proc.

Netflix ma globalnie 238 mln subskrybentów

Netflix nie podaje, ilu użytkowników ma w Polsce. Z danych Mediapanel wynika, że platforma, jako strona www oraz aplikacja na urządzenia mobilne i smart tv, przyciągnęła 12,92 mln polskich internautów, z których każdy spędził tam średnio 7 godzin, 10 minut i 47 sekund. Zasięg platformy wyniósł 43,55 proc.

W drugim kwartale 2023 globalnie liczba subskrybentów Netfliksa zwiększyła się o 5,89 mln do 238,39 mln, a wpływy wzrosły rok do roku o 2,7 proc. do 8,19 mld dolarów. Platforma jest zadowolona z pierwszych efektów pakietu z reklamami i dodatkowej opłaty za udostępnianie konta poza swoim domem.

Dołącz do dyskusji: W 2024 roku Netflix prześcignie Disney+ pod względem przychodów z reklam

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl