SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polski film na liście topowych produkcji Netfliksa 2022

Netflix ogłosił rankingi najpopularniejszych na świecie seriali i filmów z USA i innych rynków. W jednym z zestawień znalazła się "Furioza" z Mateuszem Damięckim i Weroniką Książkiewicz.

Końcówka roku to tradycyjnie czas podsumowań, także w branży serialowej. Publikowane są rankingi najlepszych, najciekawszych, najchętniej oglądanych produkcji w mijającym 2022 roku. U nas znajdziecie już subiektywny przegląd najlepszych seriali z 2022 roku, które warto obejrzeć oraz ranking najchętniej oglądanych w Polsce i kilku rynkach zagranicznych seriali Netfliksa.

Tymczasem największa platforma streamingowa na świecie opublikowała właśnie dane podsumowujące mijające 12 miesięcy. Oto, jakie filmy i seriale najczęściej oglądali użytkownicy Netfliska na świecie.

W filmowy TOP Netflix polski tytuł

Do zestawienia najpopularniejszych na platformie filmów nieanglojęzycznych w 2022 roku trafiła polska "Furioza" z Mateuszem Damięckim, Weroniką Książkiewicz i Mateuszem Banasiukiem.

Zestawienie top10 filmów nieanglojęzycznych na Netfliksie otwiera "Troll", wyprzedzając klasyk "Na zachodzie bez zmian" oraz "Czarnego kraba".

Najpopularniejsze filmy nieanglojęzyczne na Netflix w 2022 roku [TOP10]

1.    Troll
2.    Na Zachodzie bez zmian
3.    Czarny Krab
4.    Przez moje okno
5.    Nieobliczalni 2
6.    Miłość dla dorosłych
7.    Carter
8.    Nazywam się Vendetta
9.    Bez wytchnienia
10.  Furioza

Spośród produkcji w języku angielskim, najchętniej wybierany przez widzów był w mijającym roku "Gray Man" z Ryanem Goslingiem w roli głównej. Film oryginalny Netfliksa trafił do biblioteki serwisu w lipcu i wyprzedził "Projekt Adam" (film familijny science-fiction z Ryanem Reynoldsem w roli głównej), "Purpurowe serca"  "Rzut życia".

Najpopularniejsze filmy anglojęzyczne na Netflix w 2022 roku [TOP10]

1.    Gray Man
2.    Projekt Adam
3.    Purpurowe serca
4.    Rzut życia
5.    Oszust z Tindera
6.    Morska bestia
7.    Enola Holmes 2
8.    Powrót do liceum
9.    Człowiek z Toronto
10.   Dzienna zmiana

Serialowy top Netflix 2022

W serialach Polska nie jest już reprezentowana tak, jaka w filmach. Zestawienie nieanglojęzycznych tytułów otwierają południowokoreańskie " All of Us Are Dead" i "Niezwykłą prawniczka Woo". Kolejne miejsca zajmują tytuły kolumbijskie - thriller  "Skradzione serce", telenowela " Till Money Do Us Part", dalej hiszpańska "Szkoła dla elity". Do czołówki trafiła także niemiecka produkcja  cesarzowej Sisi, meksykański "Ogień i żar" i wyprodukowany w Hiszpanii "Po złej stronie torów".

Najpopularniejsze seriale nieanglojęzyczne Netflix 2022 [TOP10]

1.    All of Us Are Dead
2.    Niezwykła prawniczka Woo
3.    Skradzione serce
4.    Till Money Do Us Part
5.    Szkoła dla elity (5. sezon)
6.    Ogień i żar
7.    Cesarzowa Sisi
8.    Oferta biznesowa
9.    Po złej stronie torów
10.    Nowy Eden

Wśród tytułów anglojęzycznych bez niespodzianek - pierwsze miejsce zdobywa finałowy sezon "Stranger Things" przed "Wednesday" i "Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera".

Najpopularniejsze seriale anglojęzyczne Netflix 2022 [TOP10]

1.    Stranger Things (4. sezon)
2.    Wednesday
3.    Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera"
4.    Bridgertonowie (2. sezon)
5.    Kim jest Anna?
6.    Ozark
7.    Obserwator
8.    Sandman
9.    The Umbrella Academy (3. sezon)
10.    Virgin River (4. sezon)

Dołącz do dyskusji: Polski film na liście topowych produkcji Netfliksa 2022

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
podwojne zycie weroniki
szymanska napisala dramat a ksiazkiewicz nie umie czytac instrukcji obslugi oracle - kto ma czas ogladac takie zezwierzecenia
odpowiedź
User
Twórca
Taki sukces to dla platform streamingowych konkretne zyski! Tymczasem polskiemu twórcy należy się jedynie uścisk dłoni prezesa. Kiedy to się zmieni?!..
odpowiedź
User
Euzebiusz
Nawet tego uścisku nie ma. Dla platform to dziesiątki milionów dolarów, dla twórców okrągłe zero, bo rząd wciąż nie wpisał tantiem z internetu do ustawy. A przez to też żaden podatek nie zostaje w kraju.
odpowiedź