SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Netflix podnosi ceny w USA, 9 dolarów za najtańszy pakiet

Netflix podnosi ceny abonamentów za swoje usługi dla użytkowników w Stanach Zjednoczonych. Miesięczne subskrypcje wzrosną o 13 do 18 procent, najtańszy pakiet ma kosztować 9, a najdroższy - 16 dolarów miesięcznie.

Article

O planach Netflixa dotyczących wzrostu opłat abonamentowych w USA doniosły amerykańskie media. Zgodnie z tymi informacjami ceny za miesięczny dostęp do biblioteki Netflixa wzrosną w zależności od pakietu o 13 do 18 proc.

Najtańszy plan kosztujący obecnie 7,99 dol. miesięcznie ma podrożeć do 8,99 dol. Koszty kolejnych pakietów wzrosną z 10,99 do 12,99 dol. oraz z 13,99 do 15,99 dol.

Według planów jako pierwsi nowe ceny zobaczą nowi użytkownicy serwisu, obecni odbiorcy usług mają napotkać podwyżki w nadchodzących tygodniach. Wzrost cen abonamentów dotyczy na razie jedynie użytkowników w Stanach Zjednoczonych, choć według spekulacji koszty mogą wzrosnąć na niektórych zagranicznych rynkach, m.in. w Ameryce Łacińskiej.

Netflix podnosi ceny w USA, inwestorzy się cieszą

To w ciągu ostatnich 2 lat kolejna podwyżka cen Netflixa w USA. Przedstawiciele serwisu wyjaśniają, że jest ona związana m.in. z coraz bardziej atrakcyjną ofertą Netflixa oraz rosnącą liczbą jego własnych produkcji, na które są przeznaczane coraz większe nakłady.

Inwestorzy giełdowi zareagowali optymistycznie na tę informację, a kurs Netfliksa zwyżkował po otwarciu sesji o 6,8 proc.

Bez zmian w Polsce

Podwyżka cen abonamentów Netflixa w USA na razie nie oznacza droższej usługi w Polsce.

-  Koszt subskrypcji Netflix jest indywidualnie ustalany dla każdego kraju. Wzrost cen w Stanach Zjednoczonych nie oznacza zmiany cen w Polsce - informuje biuro prasowe Netflix Polska.

W trzecim kwartale 2018 r. Netflix zanotował wzrost przychodów rok do roku o 34 proc.do 3,99 mld dolarów i 403 mln dolarów zysku netto. Na koniec września platforma miała 137 mln subskrybentów.

Dołącz do dyskusji: Netflix podnosi ceny w USA, 9 dolarów za najtańszy pakiet

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl