SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Microsoft pomoże Netfliksowi we wdrożeniu reklam

Netflix wybrał firmę Microsoft na partnera we wdrożeniu tańszej wersji serwisu z reklamami. Powinna ona się pojawić w czwartym kwartale tego roku.

fot. unsplash.comArticle

Po historycznym pierwszym spadku liczby subskrybentów Netflix zaczął coraz wyraźniej sugerować, że zdecyduje się na wprowadzenie wersji z reklamami. W pierwszym kwartale tego roku zanotował spadek liczby subskrybentów o 0,2 mln do 221,64 mln.

Netflix poinformował już dostawców treści, że chce zadebiutować z reklamami w wersji swojej usługi do czwartego kwartału tego roku. Streamer szukał na rynku partnerów technologicznych, wśród których wymieniano Alphabet Inc., właściciela Google i NBCUniversal, należący do Comcast Corp. Ostatecznie wsparcie techniczne we wdrożeniu reklam zapewni Netfliksowi Microsoft. Firma została wybrana na globalnego partnera w zakresie technologii reklamowej i sprzedaży.  Na mocy porozumienia, wszystkie reklamy w Netfliksie będą dostępne wyłącznie za pośrednictwem platformy Microsoft.

Microsoft współpracuje z Netfliksem

- Microsoft ma potwierdzoną zdolność do zaspokojenia wszystkich naszych potrzeb reklamowych podczas w wspólnej pracy nad stworzeniem nowej oferty z reklamami. Co więcej, Microsoft zaoferował elastyczność w zakresie wprowadzenia innowacji zarówno po stronie technologii, jak i sprzedaży, a także silną ochronę prywatności dla naszych użytkowników - czytamy w komunikacie Netfliksa - powiedział COO Netfliksa Greg Peters. 

Zarząd serwisu informuje, że współpraca z technologicznym gigantem jest na razie na wczesnym etapie. - Mamy wiele do przepracowania. Ale nasz długoterminowy cel jest jasny. Większy wybór dla konsumentów i klientów premium, lepsze dla reklamodawców niż linearne doświadczenie marki telewizyjnej. Jesteśmy podekscytowani współpracą z Microsoftem- dodano.

Netflix podkreśla również, że Microsoft "zaoferował elastyczność, aby wprowadzać innowacje w zarówno w warstwie technologii, jak i sprzedaży, a także mocne zabezpieczenia prywatności dla subskrybentów".

Osobnym wątkiem jest to, jak na zmiany zareagują użytkownicy Netfliksa. W badaniu Whip Media 72 proc. respondentów stwierdziło, że „mało prawdopodobne” lub „bardzo mało prawdopodobne” jest ich przejście do pakietu z reklamami. Jedynie 14 procent odpowiedziało, że „bardzo prawdopodobne” lub „prawdopodobne” wybierze opcję z reklamami, gdy tylko będzie dostępna.

Reklamy remedium na odpływ subskrybentów?

Prawnik branży rozrywkowej John Berlinski powiedział, że jeśli Netflix nie mając wyraźnej umowy umożliwiającej umieszczanie reklam w treściach i wokół nich, może mieć problemy prawne.

W zeszłym miesiącu, Ted Sarandos, co-CEO platformy Netflix, tłumacząc, wdrożenie planu z reklamami mówił, że firma zrezygnowała z „dużego segmentu klientów”, którzy twierdzą, że "usługa jest dla nich za droga i nie mają nic przeciwko oglądaniu reklam, by mieć dostęp do oferty platformy za niższą cenę".

W odpowiedzi na malejącą liczbę subskrybentów platforma dokonała również znacznych cięć personalnych. W zeszłym miesiącu Netflix zwolnił 300 pracowników.

Kwartalne przychody platformy zwiększyły się rok do roku o 9,8 proc. do 7,868 mld dolarów, a zysk netto zmalał z 1,707 do 1,597 mld dolarów.

Dołącz do dyskusji: Microsoft pomoże Netfliksowi we wdrożeniu reklam

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
dzyndzyn
A mogli zwrócić się po pomoc do Polsatu...
odpowiedź
User
Hahah
Myślenie jak w polskim rządzie - coś nie działa to przykręcić śrubę. A że to przyciesie odwrotny skutek - no jak to xD
odpowiedź
User
Xx
Kiepskie (w większości) treści oryginalne (będące już przedmiotem memów) i tona reklam - to się raczej nie uda.
odpowiedź