SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Netflix testuje reklamy własnych filmów i seriali, użytkownicy oburzeni

Netflix rozpoczął testy, w ramach których wyświetla wybranym użytkownikom krótkie spoty promujące filmy i seriale oferowane na platformie. Serwis wyjaśnia, że nie są to klasyczne reklamy, ale forma rekomendacji treści dobieranych na podstawie preferencji użytkowników, która ma pomagać w wyszukiwaniu najlepszych tytułów. Internauci nie ufają jednak tym wyjaśnieniom i otwarcie krytykują plany Netflixa.

Article

Pojawienie się krótkich spotów reklamujących konkretne tytuły filmów i seriali dostrzegli na swoich kontach niektórzy użytkownicy Netflixa i poinformowali o tym w internecie, m.in. w serwisach Reddit i Twitter.

Reklamy są wyświetlane w przerwach pomiędzy kolejnymi odcinkami seriali oglądanych przez użytkowników Netflixa i po kilku sekundach emisji oferują opcję ich pominięcia i powrotu do oglądania wybranej przez użytkownika treści. Spoty promują konkretne seriale i filmy dostępne w bibliotece Netflixa, są wśród nich zarówno własne produkcje serwisu, jak i pozycje pochodzące od zewnętrznych producentów.

W komunikacie Netflix wyjaśnił, że każdego roku testuje setki rozmaitych rozwiązań, tak jest również w wypadku obecnego emitowania promocyjnych spotów. Firma zaznacza, że próby są ograniczone do wąskiego grona użytkowników i nie wiadomo, czy w ogóle zostaną wprowadzone na szerszą skalę.

Netflix zaznacza, że w obecnych testach nie chodzi o klasyczne reklamy, ale o rodzaj rekomendowania odbiorcom konkretnych treści dopasowanych do preferencji użytkownika na podstawie jego wcześniejszych wyborów repertuarowych. Dzięki temu internauci mają szybciej i łatwiej odnaleźć w obszernej bibliotece tytuły, które najlepiej trafią w ich gusta.

Tłumaczenia Netflixa nie trafiły do przekonania wielu użytkownikom, którzy m.in. na Twitterze w swoich wpisach otwarcie skrytykowali pomysł umieszczania pomiędzy projekcjami materiałów promocyjnych.

To nie pierwszy raz gdy Netflix sonduje reakcje użytkowników na ewentualne wprowadzenie spotów promujących filmy dostępne na platformie – podobną próbę podjęto w połowie 2015 r. Odzew ze strony użytkowników okazał się równie nieprzychylny jak obecnie i ostatecznie Netflix nie wprowadził wówczas reklam na stałe.

W II kwartale 2018 r. Netflix zanotował przychody w wysokości ponad 3,9 mld dol., a zysk netto serwisu osiągnął poziom 384 mln. Platforma przyciągnęła do siebie 5,2 mln nowych użytkowników, których przeważająca większość pochodzi z rynków poza USA. W sumie z Netflixa korzysta obecnie ponad 130 mln internautów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Netflix testuje reklamy własnych filmów i seriali, użytkownicy oburzeni

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
NetPol
Niestety problemem Netflixa jest bardzo niski poziom nowych produkcji. Żaden nowy film czy serial już nie przyciąga i nie fascynuje bo zwyczajnie poszli w ilość a nie w jakość. Każdy mój znajomy, który ma Netflixa potwierdza to spostrzeżenie
odpowiedź
User
Precz
Stop algorytmizacji seriali! Tylko prawdziwi artyści i tylko prawdziwą sztuka!!! Technokraci do technikum!
odpowiedź
User
Polak
Prawdopodobnie widzimy drugą, poważną oznakę schyłku Netflixa. Pierwszym było pójście w politporpawność i rezygnacja z reżyserów dobrych, coś potrafiących, na rzecz tych o odpowiedniej orientacji, płci, wyznaniu, kolorze i poglądach. Podobno jakość nowych produkcji zatrważa.
odpowiedź
User
URadek
Jeśli nie Netflix, to jakiś inny serwis będzie formatował ludziom mózgi.
odpowiedź