SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Netia: 16,3 tys. klientów mobilnego internetu

Spółka telekomunikacyjna Netia miała na koniec II kwartału 16.338 klientów usługi mobilnego dostępu do internetu, poinformował prezes Mirosław Godlewski. Dodał, że liczy na podtrzymanie wysokiego tempa wzrostu pozyskiwania abonentów tej usługi.

Netia: 16,3 tys. klientów mobilnego internetu

"W II kwartale liczba klientów internetu mobilnego wzrosła o ponad 80% wobec poprzednich trzech miesięcy. Ta dynamika powinna się utrzymać, widzimy że w lipcu się utrzymuje" - powiedział Godlewski dziennikarzom.

Netia świadczy usługi mobilnego internetu pod własną marką, ale w oparciu o infrastrukturę P4 (sieć Play).

Baza klientów internetu mobilnego Netii

Wcześniej spółka obniżyła prognozę liczby klientów stacjonarnego dostępu do internetu. Ma być ich na koniec roku 750 tys. wobec 780-800 tys. zakładanych poprzednio. Ta liczba nie obejmuje jednak abonentów pozyskanych dzięki akwizycjom.

Godlewski deklaruje, że weryfikacja prognozy wynika z mniejszego tempa wzrostu rynku. Spółka rezygnuje też z agresywnej polityki cenowej i ma walczyć o poprawę marż dzięki pozyskiwaniu klientów ofert pakietowych.

W I poł. 2011 roku spółka miała 10,13 mln zł skonsolidowanej straty netto wobec 29,91 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 797,47 mln zł wobec 780,68 mln zł. W samym II kwartale spółka zanotowała zysk, strata z I kwartału była wynikiem zdarzenia jednorazowego - konieczności zawiązania rezerwy w związku z niekorzystnym wyrokiem w sprawie przeciw Izbie Skarbowej. Spółka prognozuje, że w całym 2011 r. osiągnie zysk netto.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Netia: 16,3 tys. klientów mobilnego internetu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl