SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Netia przeznaczy 75 mln zł na kolejną fazę skupu akcji

Netia planuje w najbliższym czasie przeznaczyć do 75 mln zł na kolejną fazę skupu akcji własnych, poinformował prezes Mirosław Godlewski. Spółka rozważa też ogłoszenie polityki dywidendowej.

Netia przeznaczy 75 mln zł na kolejną fazę skupu akcji

"Zarząd zamierza, po zgodzie rady nadzorczej, przeznaczyć do 75 mln zł na buy-back w najbliższym czasie" - powiedział Godlewski dziennikarzom. Przypomniał, że w czerwcu zeszłego roku walne zgromadzenie zgodziło się na przeznaczenie do 350 mln zł na ten cel. Od tego czasu Netia wydawała na akcje własne 49 mln zł.

Netia nie planuje obecnie wypłaty dywidendy, ale może ogłosić politykę dywidendową, która zacznie obowiązywać od przyszłego roku.

"Rozpoczęcie wypłacania dywidendy i ogłoszenie polityki w tej kwestii zależy od akwizycji" - powiedział Godlewski. Po raz kolejny potwierdził, że Netia, która w zeszłym roku kupiła Telefonię Dialog oraz Crowley Data Poland, nadal jest zainteresowana kolejnymi dużymi transakcjami.

Netia miała 248,79 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2011 roku wobec 263,89 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 1618,80 mln zł wobec 1569,30 mln zł rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Netia przeznaczy 75 mln zł na kolejną fazę skupu akcji

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl