SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Netia sprzeda warszawską nieruchomość za 30 mln zł

Spółka telekomunikacyjna Netia zawarła z firmą Tilia SKA z grupy Ghelamco przedwstępną umowę sprzedaży nieruchomości w Warszawie przy ul. Poleczki, poinformowała spółka w komunikacie. W jednym z biurowców, który zostanie tam zbudowany, znajdzie się siedziba Netii. Wartość transakcji ma wynieść 25,9-32,0 mln zł.

Netia sprzeda warszawską nieruchomość za 30 mln zł

"Netia oraz Ghelamco podpisały przedwstępną umowę dotyczącą sprzedaży należących do Netii działek o powierzchni 23 600 m2 wraz z dwoma zlokalizowanymi na niej budynkami w Warszawie, przy ul. Poleczki 13. Umowa nie dotyczy jednego z budynków, który pozostaje nadal własnością Netii. Wartość transakcji zawrze się w przedziale 25,9 mln zł a 32 mln zł, zaś ostateczna cena zależała będzie od powierzchni zabudowy terenu. W ramach porozumienia Netia wynajmie od Ghelamco jeden z wybudowanych przez tę firmę budynków biurowych" - czytamy w komunikacie.

Netia planuje przeprowadzkę do nowej lokalizacji na połowę 2015 roku. Umowa ostateczna pomiędzy Netią a Ghelamco powinna zostać podpisana do 31 grudnia bieżącego roku.

"Sprzedaż nieruchomości przy ul. Poleczki w Warszawie jest konsekwencją polityki firmy w zakresie optymalizacji aktywów. Systematycznie sprzedajemy nieruchomości, z których nie korzystamy. W ostatnich 4 latach sprzedaliśmy kilkanaście nieruchomości - działek i budynków, a wartość tych transakcji to ok. 15 mln zł" - powiedział prezes Netii Mirosław Godlewski, cytowany w komunikacie.

Netia miała 248,79 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2011 roku wobec 263,89 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 1618,80 mln zł wobec 1569,30 mln zł rok wcześniej. Dane za 2011 r. obejmują wyniki Dialogu oraz Crowleya za ok. dwa tygodnie, kiedy były konsolidowane. Kluczowy wpływ na wyniki miało odwrócenie odpisów aktualizujących wartość aktywów trwałych. W 2011 roku jego wpływ na zysk netto wyniósł 221 mln zł, a w poprzednim nieco ponad 200 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Netia sprzeda warszawską nieruchomość za 30 mln zł

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl