SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Netia wybrała firmę Ericsson

Netia i Ericsson podpisały umowę na świadczenie usług utrzymania i zarządzania siecią telekomunikacyjną.

28 kwietnia 2006 roku Netia S.A. i Ericsson Sp. z o.o. podpisały pięcioletnią umowę na świadczenie usług. Umowa obejmuje utrzymanie i zarządzanie siecią telekomunikacyjną spółki Netia S.A. i podmiotów od niej zależnych oraz wsparcie w dostarczaniu usług standardowych klientom Grupy Netia, w tym wykonywanie instalacji abonenckich

Transakcja składa się z dwóch powiązanych elementów: umowy serwisowej dotyczącej świadczenia usług oraz umów przeniesienia do spółki Ericsson części pracowników, aktywów oraz kontraktów Grupy Netia. Infrastruktura i łącza telekomunikacyjne pozostaną własnością Netii. Wszelkie działania związane z realizacją projektów inwestycyjnych będą nadal objęte odpowiedzialnością Netii, wybudowana w przyszłości infrastruktura i zainstalowane urządzenia będą również stanowiły własność Netii.

Dzięki współpracy z firmą Ericsson Netia zyska większą elastyczność przy rozbudowie sieci telekomunikacyjnej i rozszerzy ekspansję geograficzną bez konieczności zwiększania zatrudnienia w działach zajmujących się utrzymaniem sieci i instalacjami abonenckimi. Wpłynie to bezpośrednio na ograniczenie wydatków związanych z zatrudnieniem pracowników.  

W ramach umowy, Ericsson przejmie ok. 300 pracowników Netii odpowiedzialnych za utrzymanie sieci i dostarczanie usług. Ericsson bierze odpowiedzialność za utrzymanie i funkcjonowanie sieci telekomunikacyjnej Netii. Infrastruktura i łącza telekomunikacyjne pozostaną własnością Netii.

„ Umowa umożliwi firmie Netia znaczące oszczędności w sferze operacyjnej. W ramach umowy zapewnimy funkcjonowanie sieci na najwyższym poziomie” powiedział Lars E. Svensson, prezes firmy Ericsson.

W 2005 roku grupa Netii miała 59,03 mln zł zysku wobec 158,14 mln zł zysku rok wcześniej przy obrotach odpowiednio 908,63 mln zł wobec 864,97 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Netia wybrała firmę Ericsson

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl