SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Netia zapłaciła Ringier Axel Springer Polska 34 mln zł za krakowskie centrum danych

Za przejęte na początku br. centrum danych w Krakowie Netia (należąca do Cyfrowego Polsatu) zapłaciła Ringier Axel Springer Polska ok. 34 mln zł. Telekom kupił też dwóch lokalnych operatorów internetowych za 43 mln zł.

Article

Centrum danych kupione przez Netię od Ringier Axel Springer Polska ma powierzchnię 3,5 tys. metrów kwadratowych, składa się z trzech niezależne komór serwerowych. RASP oprócz własnych serwisów obsługiwał tam klientów zewnętrznych.

- Centrum Netia Data Center Kraków wspiera rozwój naszej pozycji u klientów biznesowych - sektora korporacyjnego i publicznego. Sukces komercyjny, jaki odnotowaliśmy w naszych centrach data center, pokazuje, że musimy się rozwijać z pojemnością i liczbą naszych kolokacji. To naturalna inwestycja w rozwój biznesu B2B - tak uzasadnił ten zakup Tomasz Dakowski, członek zarządu Netii odpowiedzialny za segment B2C.

- Obecnie przenosimy nasze systemy do innego rozwiązania technicznego (rozwiązanie chmurowe), które jest zgodne z rozwojem i strategią naszej firmy - przekazała portalowi Wirtualnemedia.pl Agnieszka Skrzypek-Makowska, menedżer ds. komunikacji w Ringier Axel Springer Polska.

W sprawozdaniu za miniony kwartał i cały ub.r. Netia poinformowała też o dwóch innych akwizycjach zrealizowanych w ostatnich miesiącach. Pod koniec listopada ub.r. kupiła krakowskiego operatora internetu stacjonarnego ISTS. Podkreślono, że jest to jeden z największych i najprężniej rozwijających się dostawców internetu w Krakowie. Za udziały firmy zapłaciła nieco ponad 34 mln zł.

Natomiast w br. Netia kupiła działającego w Łomży operatora internetowego IST, płacąc 8,8 mln zł.

Członkowie zarządu Netii podkreślili, że IST i ISTS mają razem kilkanaście tys. klientów i docierają do 85 tys. gospodarstw domowych, z których 20 tys. było już wcześniej w zasięgu Netii.

W sprawozdaniu firma podkreśliła, że „nie wyklucza kolejnych akwizycji podmiotów działających na rynkach uzupełniających segment telekomunikacyjny, w szczególności w szeroko rozumianym obszarze ICT czy integracji skomplikowanych usług informatyczno-telekomunikacyjnych”. Poinformowała, że na koniec ub.r. w zasięgu jej szerokopasmowego internetu (o szybkości do 1 Gb/s) było ponad 1,4 mln gospodarstw domowych.

W ub.r. grupa kapitałowa Netii odnotowała 47,58 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2019 r. wobec 64,84 mln zł zysku rok wcześniej. Średnie miesięczne przychody na klienta (ARPU) utrzymały się na poziomie 56 zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Netia zapłaciła Ringier Axel Springer Polska 34 mln zł za krakowskie centrum danych

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Hmm
Mało? Dużo?
0 0
odpowiedź
User
AAA
Mało? Dużo?

Wybudowali za ponad 60mln.
0 0
odpowiedź