SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Netsky - nowa mutacja wirusa

Wykryto nową mutację niebezpiecznego robaka NetSky

Odkryto kolejną mutację wirusa NetSky.C. Źródłem jest najprawdopodobniej Ameryka Północna. Nie wiadomo jeszcze, czy wirus pochodzi z Kanady czy Stanów Zjednoczonych. O ile poprzednie wcielenie NetSky pomagało pozbyć się z zainfekowanych komputerów robaka MyDoom, o tyle jego następca nie ma już żadnych, szlachetnych zamiarów.

Netsky.C instaluje na zarażonym komputerze własny serwer pocztowy, za pośrednictwem którego robak zaczyna masowo wysyłać swoje kopie - e-maile przesyłane są na wszelkie znalezione na dysku adresy e-mail. Insekt próbuje również rozprzestrzeniać się za pośrednictwem sieci P2P - poprzez umieszczanie swoich kopii we wszystkich folderach, w nazwie których występuje ciąg znaków "shar" (zwykle są to foldery udostępnione użytkownikom sieci P2P). Nazwy zapisywanych w nich plików to m.in. "Adobe Photoshop 9 full.exe", Microsoft Office 2003 Crack.exe" lub "Dark Angels.pif".

NetSky.C dodatkowo wydaje dźwięki.

www.pandasoftware.com/img/enc/W32NetskyC.wav
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Netsky - nowa mutacja wirusa

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl