SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Netto Polska z nowym dyrektorem zarządzającym w Polsce

Nowym dyrektorem zarządzającym spółki Netto Polska od 1 kwietnia zostanie Brian Nyeng Olesen, dotychczasowy dyrektor działu commercial w Grupie Salling. Zastąpił na tym stanowisku Hugo Mesquitę.

Article

Od czasu przejęcia Tesco Polska w 2021 roku, Netto Polska przebudowało blisko 300 sklepów, zatrudniło ponad 3,8 tys. nowych współpracowników i wdrożyło nowy model sklepów Netto 3.0. Podjęto również decyzję o przeniesieniu siedziby głównej ze Szczecina do Warszawy. Teraz Grupa Salling postanowiła położyć nacisk na wykorzystanie skali i umiejętności Grupy, zwracając szczególną uwagę na dostarczanie handlowej doskonałości na coraz bardziej konkurencyjnym polskim rynku.

- Brian nie ma sobie równych w osiąganiu wyjątkowych wyników handlowych, bardzo dobrze zna Grupę Salling oraz nasz asortyment i biznes od środka. Razem z resztą zespołu zarządzającego będzie pracował nad wdrażaniem w Polsce sprawdzonych rozwiązań z Grupy Salling, dzięki którym rozwijamy się w różnych krajach, tworząc nową i wygrywającą na rynku ofertę handlową dla Netto Polska - mówi Per Bank, CEO Grupy Salling,

Nowy szef zarządzający Netto Polska w Grupie Salling od 30 lat

Brian Nyeng Olesen dołączy do Netto Poland kontynuując karierę rozpoczętą prawie 30 lat temu w Grupie Salling. Pracował zarówno w formacie hipermarketów Bilka, jak i supermarketów føtex, a następnie w 2004 r. dołączył do Działu Zakupów Grupy Salling, gdzie był odpowiedzialny za kategorie asortymentowe takie jak: świeża żywność, napoje, mrożonki, wyroby cukiernicze oraz karma dla zwierząt. Kolejnym etapem kariery było stanowisko Category Directora działu nearfood, wina i alkohole dla sieci Netto, Bilka i føtex w Danii.

- W czasie swojej pracy w Grupie Salling, Brian udowodnił, że jest utalentowanym liderem z silnie ugruntowanymi wartościami. Jest prawdziwym graczem zespołowym, który sprawia, że ludzie wokół niego stają się jeszcze lepsi, zaszczepiając współpracownikom poczucie wspólnego celu, ducha pracy zespołowej i mentalność zwycięzcy. Jestem pewien, że nasz zdolny zespół w Netto Polska jeszcze bardziej rozwinie się pod przywództwem Briana  – zaznacza Per Bank.

Odchodzący szef polskiego oddziału firmy Hugo Mesquita nadzorował rozwój Netto Polska od 2021 roku.

- Pragnę szczerze podziękować Hugo za jego wkład w rozwój naszego biznesu w Polsce po przejęciu Tesco. W Netto Polska zostało wprowadzonych kilka interesujących nowych linii produktowych, rozpoczęliśmy też naszą transformację energetyczną, ograniczając ślad węglowy. Co więcej, Hugo wykazał stanowczą postawę wobec rosyjskiej inwazji i był inicjatorem rozpoczęcia przez Netto Polska programu Sąsiedzka Pomoc i Sąsiedzka Moc. Życzę Hugo wszystkiego dobrego - podkreśla Per Bank.

Obecnie w Polsce funkcjonuje ponad 660 sklepów Netto, z czego ponad 420 w nowym formacie 3.0.

Dołącz do dyskusji: Netto Polska z nowym dyrektorem zarządzającym w Polsce

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Maria
660 sklepów ? Jeszcze tylko 6 do opętania Polski przez tych heretyków z Danii !
odpowiedź
User
On
Jeśli Netto będzie miało ceny podobne do biedronkowych, wówczas klienci tłumnie wypełnią sklepy i nie zajdzie konieczność stosowania rozmaitych wymyślnych strategii, ani kaperowania "wybitnych specjalistów". Teraz jest tam drożej niż w konkurencyjnych sieciach
odpowiedź
User
Jan
Kolejny niemiecki sklep kolonizuje rynek Polski. A ludzie milcza.
odpowiedź