SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Neutralna reakcja

Pioneer Pekao TFI: Neutralna reakcja rynków na wybory może okazać się krótkotrwała.

Pierwsza tura wyborów prezydenckich została neutralnie przyjęta przez rynki finansowe, choć to, jakie jest faktyczne nastawienie inwestorów zagranicznych, będzie widać po wynikach środowego przetargu na 10-letnie obligacje i zakończeniu zapisów na akcje spółki Zakłady Azotowe Puławy SA, uważa wiceprezes Pekao Pioneer TFI Cezary Iwański.

„Na wynik pierwszej tury wyborów prezydenckich rynki w kraju zareagowały raczej neutralnie. Jednak właściwym barometrem tego, jak inwestorzy zagraniczni oceniają nasz rynek będą w tym tygodniu wyniki przetargu obligacji i zakończenie zapisów na akcje Puław” – powiedział Iwański podczas poniedziałkowej konferencji prasowej.

Ministerstwo Finansów zaoferuje na przetargu w środę obligacje 10-letnie DS1015 o wartości 1,8 mld zł. Natomiast zapisy na akcje Puław w transzy inwestorów instytucjonalnych Zakończą się 13 października. Spółka ta zamierza pozyskać z rynku 300-350 mln zł.

Według Iwańskiego, ryzyko głębszej korekty na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie istnieje, jednak w średniej i dłuższej perspektywie Pioneer zachowuje pozytywne nastawienie.

„Wyniki spółek powinny być dobre. Spodziewamy się, że zyski wzrosną o kilkanaście procent” – dodał wiceprezes.

Według niego, ceny obligacji obecnie są zbyt wysokie, a rentowności zbyt niskie.

„Rynek ten potrzebuje dalszych obniżek stóp procentowych. Gracze oczekują redukcji na poziomie 25-50 pb. Sądzimy jednak, że na początku roku nastąpi wzrost inflacji do około 2,5% w pierwszym kwartale i może to przerwać cykl obniżek stóp procentowych” – uważa Iwański.

Aktywa Pioneer Pekao Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych po dziewięciu miesiącach br. przekroczyły 18,0 mld zł. W kwietniu zarząd funduszu oczekiwał, że na koniec roku przekroczy 15 mld zł. Pioneer jest największym funduszem pod względem zebranych aktywów z 33,83-procentowym udziałem w rynku polskim.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Neutralna reakcja

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl