SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Newitech: Nowi inwestorzy, nowy zarząd

Newitech, warszawska firma informatyczna pozyskała inwestorów w osobach Dariusza Śliwowskiego oraz Jarosława Jerke, byłych menedżerów Computerlandu S.A.

Obaj utworzyli nowy zarząd spółki, w którym obok nich zasiada także współzałożyciel Newitechu, Jakub Ratajczak. Nowi inwestorzy zamierzają rozwinąć kompetencje spółki w zakresie systemów optymalizujących i wspierających zarządzanie procesami biznesowymi, a także podnieść specjalizację firmy w zakresie usług doradczych.

Dariusz Śliwowski - prezes Newitech - do końca ub.r. pełnił funkcję wiceprezesa zarządu Computerland, gdzie nadzorował procesy wdrażania systemów centralnych w trzech bankach komercyjnych w Polsce. Jarosław Jerke, wiceprezes zarządu Newitech, przez trzy lata kierował zespołem projektowo-produkcyjnym Computerlandu rozwijającym systemy bankowości internetowej, elektronicznej i mobilnej oraz integrującym systemy bankowe. Nowi członkowie zarządu są udziałowcami większościowymi spółki.

Mówi Dariusz Śliwowski, prezes Newitech: Kapitał wniesiony do spółki w pierwszej kolejności przeznaczony został na modernizację oferty Newitechu i poszerzenie specjalistycznej kadry do działu sprzedaży, marketingu i rozwoju oprogramowania. Widzimy wielką szansę w rozwiązaniach informatycznych, które odpowiadają za obieg spraw, dokumentów i kontrolę zachodzących w firmie procesów. Chcemy być identyfikowani jako firma specjalizująca się w doradztwie w zakresie usprawniania procesów biznesowych i zarazem dostawca wysokiej klasy rozwiązań IT, które te procesy optymalizują.

Obecnie Newitech oferuje autorski system NIL wspomagające modelowanie, automatyzację i zarządzanie procesami zachodzącymi w organizacjach (Business Processes Automation). który wspiera urzędy i przedsiębiorstwa w organizacji pracy poprzez optymalizację procesów, ewidencję prowadzonych spraw i kontrolę wykorzystania dostępnych zasobów. W skład systemu wchodzą dwa moduły NIL BPM (Business Process Management) umożliwiający modelowanie i zarządzanie procesami obiegu spraw informacji i dokumentów oraz moduł NIL 3S (Sales Force Automation) umożliwiający zarządzanie procesem sprzedaży według metodyki Millera/Heimana. Newitech będzie kierować ofertę przede wszystkim do firm z sektora finansowego, choć zapowiada także koncentrację na urzędach administracji terenowej i centralnej.

Newitech powstał w 2000 r. W pierwszych latach działalności firma wykształciła centra kompetencyjne wokół specjalizowanych systemów archiwizacji, przetwarzania i obiegu dokumentów, szeroko rozumianych usług audytorskich, systemów baz danych oraz hostingu. Newitech dużą wagę przywiązuje do zmieniających się oczekiwań rynku. Zdaniem nowego zarządu kontrola nad obiegiem spraw i procesów to jeden z ostatnich słabo zinformatyzowanych obszarów w organizacjach. Stąd system NIL BPM, który jest jednoznaczną odpowiedzią na coraz częściej zgłaszane zapotrzebowanie rynku na tego typu rozwiązania.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Newitech: Nowi inwestorzy, nowy zarząd

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl