SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Debiutuje nowa platforma Newonce

We wtorek premierę będzie mieć platforma webowa oraz aplikacja mobilna i desktopowa w ramach której dostępny pod jednym szyldem będzie portal newonce.net oraz newonce.radio.

Article

Nowa wersja aplikacji mobilnej na Android i iOS będzie dostępna od wtorku od godziny 9.30 (w wersji mobilnej) oraz od około 12.00 dla wszystkich użytkowników. Posiadający dotychczasową aplikację newonce.radio będą mogli korzystać z nowej, wspólnej platformy dla stacji internetowej oraz dla portalu newonce.net, aktualizując aplikację.

Nowa platforma ma dać wygodny i intuicyjny dostęp do wszystkich treści tworzonych pod szyldem newonce: artykułów, wideo, podcastów oraz radia live.

- Bez wytchnienia tworzymy ogromne ilości contentu, w skali miesiąca są to setki artykułów i godzin podcastów oraz dziesiątki materiałów wideo. Zainteresowany ich konsumpcją odbiorca musiał dotychczas odwiedzać różne miejsca. „Nowy newonce” to przede wszystkim wygoda – wygoda dostępu do treści i ich porządkowania na własny użytek - mówi Michał Michalski, CEO newonce.media.

Baza audycji podcastów, personalizacja treści

Użytkownicy, którzy założą darmowe konto w ramach korzystania z platformy będą mogli korzystać ze spersonalizowanego feedu pod kątem ich zainteresowań, ulubionych audycji czy autorów podcastów, słuchać i oglądać je później. Możliwe będzie też wyświetlanie treści w trybie dark lub light mode oraz komentowania propozycji z bazy muzycznej, w której znajdzie się ponad 10 milionów propozycji.

Platforma powstała w partnerstwie z EL Passion – agencją tworzącą produkty cyfrowe, która specjalizuje się w projektowaniu UX/UI oraz tworzeniu aplikacji mobilnych i internetowych. Partnerem strategicznym projektu jest Samsung, platforma powstaje także dla newonce.sport, której premiera jest zaplanowana na listopad.

Maciej Orłowski, product owner newonce odpowiedzialny za projekt nowej platformy tłumaczy: - Wymyślona przez nas platforma zakładała zbudowanie złożonego i uniwersalnego rozwiązania, zintegrowanego z kilkoma zewnętrznymi bazami danych. „Pod maską” musiało wydarzyć się naprawdę sporo - od migracji ponad 7 tys. jednostek contentowych z dotychczasowych serwisów, przez integrację z platformą do nadawania radia i naszym hubem podcastowym, aż po zautomatyzowanie budowy bazy muzycznej oraz powiązanie tych rekordów z wcześniej wspomnianymi treściami (artykuły, podcasty, wideo). Dzięki wypracowanemu razem z EL Passion agile’owemu podejściu do budowania produktu, możemy sprawnie dalej rozwijać to medium i już w następnych tygodniach wypuszczać w świat kolejne funkcjonalności, zaplanowane na naszej roadmapie – komentuje.

Portal newonce.net i internetowe newonce.radio połączą się we wtorek w jedną platformę, ale serwis i stacja internetowa zachowają odrębne kanały social media.

Dołącz do dyskusji: Debiutuje nowa platforma Newonce

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Marcin
Znowu ten "kontent" którego nie ma :D
odpowiedź
User
Zuza
„Pod maską” musiało wydarzyć się naprawdę sporo - od migracji ponad 7 tys. jednostek contentowych z dotychczasowych serwisów, przez integrację z platformą do nadawania radia i naszym hubem podcastowym, aż po zautomatyzowanie budowy bazy muzycznej oraz powiązanie tych rekordów z wcześniej wspomnianymi treściami (artykuły, podcasty, wideo). Dzięki wypracowanemu razem z EL Passion agile’owemu podejściu do budowania produktu, możemy sprawnie dalej rozwijać to medium i już w następnych tygodniach wypuszczać w świat kolejne funkcjonalności, zaplanowane na naszej roadmapie.
Oczy bolą to czytać.

odpowiedź
User
anna
korzystać ze spersonalizowanego feedu? Jezuuuuuuuuuuuuuuusieeee!
odpowiedź