SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

News24 ma wystartować do końca stycznia

Firma Astro zapowiada, że produkcja kanału informacyjnego News24 zacznie się przed końcem stycznia 2022 roku. Obecnie trwa kompletowanie zespołu redakcyjnego, firma czeka też na dodatkowy sprzęt.

Article

Astro w komunikacie giełdowym podało, że dodatkowy sprzęt został kupiony w celu uzupełnienia zaplecza technicznego stacji.

Po uruchomieniu emisji News24 ma być stopniowo dodawany do ofert sieci kablowych.

Astro z inwestorem, Andrzej Andrysiak naczelnym News24

W zeszłym tygodniu poinformowaliśmy, że od początku stycznia funkcję redaktora naczelnego News24 będzie pełnił Andrzej Andrysiak, obecnie wydawca lokalnej „Gazety Radomszczańskiej”, wcześniej związany z kilkoma dziennikami ogólnopolskimi. - To interesujące wyzwanie - powiedział nam Andrysiak.

Dyrektorem News24 została Karolina Szymańska, związana z firmą Astro od ponad dekady. W latach 2009-2014 była jej prezesem, potem pracowała przy tworzeniu kanałów pod marką Next.

- News24 będzie ogólnopolskim kanałem newsowym. Będzie tam dużo na temat samorządów będzie to platforma dla samorządów. Będą informacje z regionów, a także z zagranicy i ze sportu - opisała Szymańska w rozmowie z Wirtualnemedia.pl. - Kanał będzie obiektywny, będzie dużo faktów - podkreśliła.

Szefowa kanału nie podała jeszcze konkretów o jego ramówce i redakcji. - Wszedł do nas inwestor, budujemy zespół. Mamy już część pracowników, będzie jeszcze trwał nabór - mówi.

Na początku minionego tygodnia Astro podpisało umowę inwestycyjną ze spółką ASI Tech Tier Investment, która w ciągu trzech miesięcy ma kupić akcje nadawcy za 3 mln zł, a docelowo zainwestować w nie maksymalnie 10 mln zł. Środki zostaną przeznaczone na News24.

W konsekwencji Astro wycofało się z poprzedniego pomysłu biznesowego: objęcia 99,5 proc. udziałów kontrolowanej przez Krajewskiego spółki News12 w zamian za 2,4 mln zł w formie wierzytelności pieniężnej

ASI Tech Tier Investment jako nowy akcjonariusz zyskał prawo do powoływania i odwoływania trzech członków rady nadzorczej Astro oraz zwoływania nadzwyczajnych walnych zgromadzeń spółki i żądania umieszczenia określonych spraw w porządku obrad.

W poniedziałek na walnym zgromadzeniu Astro z rady nadzorczej odwołani zostali Maria Góralska, Wiesław Jasiński, Andrzej Ostrowski. Równocześnie do rady mianowano Jana Dworaka (w przeszłości był m.in. prezesem Telewizji Polskiej i członkiem KRRiT), Andrzeja Krajewskiego (to dziennikarz od pięciu dekad, ostatnio związany z internetowym Halo.Radiem), Kamila Bileckiego (prezes i większościowy akcjonariusz Tier Investment), Ewelinę Kachniarz (akcjonariusz Tier Investment) oraz Annę Garwolińską (szefowa agencji public relations Glaubicz Garwolińska Consulting, członkini rady nadzorczej Tier Investment).

Kwartalne wpływy Astro 40 proc. w dół, 255 tys. zł straty

W zeszłym kwartale Astro zanotowało spadek przychodów sprzedażowych o 39,5 proc. do 370,5 tys. zł, a wynik netto spółki poszedł w dół z 71,7 tys. zł zysku do 255,4 tys. zł straty.

W sprawozdaniu finansowym firma zaznaczyła, że trzeci kwartał to dla niej zawsze okres niższych przychodów, ponieważ ze względu na okres wakacyjny Telewizja Polska nie zamawia wielu odcinków produkowanego od lat przez spółkę teleturnieju „Familiada”. Od kilku lat Astro nadaje też kanał E-Sport TV.

W pierwszych trzech kwartałach br. wpływy sprzedażowe firmy zmalały o 38,4 proc. do 1,74 mln zł, wynik operacyjny - z 406,6 tys. zł zysku do 345,5 tys. zł straty, a wynik netto - ze 149,6 tys. zł zysku do 600,4 tys. zł straty.

Firma podkreśliła, że na jej wyniki „bardzo znaczący wpływ miały w dalszym ciągu ponoszone istotne nakłady inwestycyjne związane z przygotowywaniem do uruchomienia nowego  kanału telewizyjnego News24 (m.in. zakup dodatkowego sprzętu, organizacja pomieszczeń na studia na terenie Polski)”.

Zapowiedziała, że strata zostanie w pełni pokryta z kapitału zapasowego. Na koniec września br. kapitał zapasowy spółki wynosił 7,1 mln zł (wobec 7,02 mln zł rok wcześniej), a kapitał podstawowy - 1,85 mln zł (tyle samo co przed rokiem).

Dołącz do dyskusji: News24 ma wystartować do końca stycznia

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Adrian
A czy ktoś wreszcie sprawdził, jak liczne jest grono czekających na ten kanał?
odpowiedź
User
Komet
Mhhhmm. Z pewnością! Chłopcy, ale dajcie sobie spokój.
odpowiedź
User
Xyz
37 milionowy kraj jak Polska potrzebuje 10 i więcej kanałów informacyjnych. Nie możemy być jak zaściankowa Wielka Brytania. Tam na 70 milionów mieszkańców są zaledwie 3 stacje (BBC News, Sky News i GB News).
odpowiedź