SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Astro chce pozyskać inwestora finansowego do kanału News24

Spółka Astro, kontrolowana przez Ryszarda Krajewskiego, prowadzi rozmowy z potencjalnym inwestorem finansowym. Pozyskane od niego środki chce przeznaczyć na przygotowywany do startu kanał News24.

Ryszard Krajewski, prezes AstroArticle

W komunikacie giełdowym Astro zaznaczono, że podmiot, z którym rozmawia spółka, jest zainteresowany jest długoterminową inwestycją w nią. - Zgodnie z dotychczasowymi ustaleniami miałoby to nastąpić w drodze objęcia przez inwestora nowych akcji, które wyemitowane zostaną w ramach podwyższenia kapitału zakładowego Emitenta - poinformowała firma.

Zapowiedziała, że środki pozyskane od inwestora chce przeznaczyć na rozwój kanału News24. Dodano, że zdaniem zarządu Astro może to „przyczynić się do zdecydowanego rozwoju spółki”.

News24 miał wystartować we wrześniu

Prace nad uruchomieniem kanału informacyjnego News24 są prowadzone od półtora roku. - W założeniu ma to być telewizja newsowa wolna od polityki. Na podstawie biznesplanu spółka prowadzi aktywne rozmowy z potencjalnymi inwestorami. Projekt zakłada dwie drogi dystrybucji internetową jako platforma i tradycyjną formę kanału telewizyjnego - opisano w komunikacie Astro w marcu ub.r.

W połowie ub.r. spółka uzyskała zgodę Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na zmianę nazwy stacji Next 24/7 HD, na którą koncesję satelitarną ma od dekady, na News24. Ponadto rozpoczęła szkolenia osób mających pracował przy nowym kanale.

W maju br. redakcja News24 zaczęła już stałą pracę, jej celem w pierwszych miesiącach było „zgromadzenie możliwie największego archiwum z materiałami wideo, które jest niezbędne w pracy stacji informacyjnych”. Szefem News24 będzie Jan Dworak, w przeszłości m.in. prezes Telewizji Polskiej i szef Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. W zespole nowej stacji ma być kilka znanych dziennikarzy, a także ok. 200 współpracowników z całego kraju. Kanał ma nadawać przez 16-18 godzin na dobę.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

W czerwcu Astro objęło 99,5 proc. udziałów spółki News12 mającej nadawać News24, zapłaciła za nie 2,4 mln zł w formie wierzytelności pieniężnej.

Start stacji zapowiadano na początek września, ale jak dotąd nie zaczęła ona nadawania. W połowie września Astro tłumaczyło, że przyczyną jest to, że w KRS nadal nie zarejestrowano zmian w spółce News12.

Ryszard Krajewski szefem i większościowym akcjonariuszem Astro

Obecnie większość akcji Astro należy do prezesa spółki Ryszarda Krajewskiego. Bezpośrednio należy do niego 18,05 proc. walorów, a 57,21 proc. należy do jego spółki RK Productions.

Astro od wiosny 2010 roku jest notowane na bocznym rynku warszawskiej giełdy. W poniedziałek po południu kurs spółki wynosił 0,315 zł, co dawało kapitalizację w wysokości 11,7 mln zł.

Firma od prawie dwóch dekad produkuje dla Telewizji Polskiej teleturniej „Familiada”, a od paru lat nadaje kanał E-Sport TV. W drugim kwartale br. przychody spółki zmalały o 9,9 proc. do 693,9 tys. zł, a strata netto pogłębiła się ze 154,2 do 158,3 tys. zł. Firma przesunęła wykup obligacji o nominalnej wartości 2,95 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Astro chce pozyskać inwestora finansowego do kanału News24

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tylko pytam
Będzie taki sukces jak z kanałami 3D czy jeszcze większy?
odpowiedź
User
mi-ka
Im więcej słyszę o powstawaniu kanału News24, tym mam coraz mocniejsze przekonanie, że telewizja ta nie zacznie emisji.
odpowiedź
User
Widz
kolejny news od Krajewskiego, który wszystko potrafi zepsuć
odpowiedź