SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Producent „Familiady” po starcie News24 ze stratą dwa razy wyższą od przychodów

W pierwszym kwartale firma Astro, produkująca teleturniej „Familiada” oraz nadająca kanały E-Sport TV i News24 osiągnęła wzrost przychodów z 673,4 do 710,7 tys. zł. Koszty uruchomienia News24 przełożyły się na pogłębienie straty netto ze 186,6 tys. zł do 1,43 mln zł.

Ryszard Krajewski, prezes AstroArticle

Koszty sprzedanych przez Astro produktów, towarów i materiałów poszły w górę rok do roku z 637,1 tys. zł do 1,5 mln zł, a koszty ogólnego zarządu - ze 185,9 do 533,8 tys. zł.

W konsekwencji wynik sprzedażowy brutto zmalał z 36,3 tys. zł zysku do 787,8 tys. zł straty, strata operacyjna pogłębiła się ze 134,4 tys. zł do 1,32 mln zł, a strata netto - ze 186,6 do 1,43 mln zł.

Firma w sprawozdaniu zaznaczyła, że mocne pogorszenie się jej rentowności wynika przede wszystkim z wydatków na uruchomienie kanału News24, m.in. wyposażenia dwóch studiów oraz kosztów pracowniczych (w styczniu ze stacją było związanych 30 osób).

News24 nadaje od marca

Emisja techniczna News24 wystartowała z początkiem lutego, natomiast na stałe kanał jest nadawany od marca. Równocześnie brokerem reklamowym News24 zostało TVN Media, a stacja pojawiła się w ofertach kilkudziesięciu małych sieci kablowych oraz platform internetowych WP Pilot i CDA TV. Reklamy w kanale są emitowane od 9 kwietnia, a w drugiej połowie kwietnia News24 pojawił się w ofercie sieci Toya.

Redaktorem naczelnym stacji jest Andrzej Andrysiak, przy czym od połowy marca jest na urlopie i według nieoficjalnych informacji ma pożegnać się ze stacją. Podczas jego nieobecności redakcją kieruje Jan Pawlicki.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Na potrzeby rozwoju News24 w listopadzie ub.r. Astro podpisało umowę inwestycyjną z funduszem ASI Tech Tier Investment, który zobowiązał się, że w ciągu trzech miesięcy kupi akcje nadawcy za 3 mln zł, a docelowo ma zainwestować w nie maksymalnie 10 mln zł. Jak na razie fundusz objął walory spółki za 1 mln zł.

Nowa umowa dot. produkcji „Familiady”

W minionym kwartale Astro zanotowało ujemne przepływy pieniężne z działalności operacyjnej w wysokości -949,1 tys. zł, wobec 141,1 tys. zł rok wcześniej.

Firma od wielu lat produkuje dla Telewizji Polskiej teleturniej „Familiada” emitowany w TVP2 (pod koniec marca br. podpisała umowę na realizację kolejnych 90 odcinków), a od kilku lat nadaje kanał E-Sport TV.

Astro jest notowane na bocznym rynku warszawskiej giełdy. Większościowym akcjonariuszem firmy jest jej prezes Ryszard Krajewski, bezpośrednio i poprzez spółkę zależną ma 75,26 proc. walorów. W piątek na koniec sesji przy kursie 0,478 zł kapitalizacja firmy wynosiła 17,74 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Producent „Familiady” po starcie News24 ze stratą dwa razy wyższą od przychodów

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Anakonda
Gdyby nie WM to pewnie niewiele osób nawet by wiedziało o istnieniu News24.
odpowiedź
User
Anakonda
Gdyby nie WM to pewnie niewiele osób nawet by wiedziało o istnieniu News24.
odpowiedź