SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nadawca News24 znów ze stratą większą od przychodów

W pierwszym kwartale br. spółka Astro, producent teleturnieju „Familiada” oraz nadawca stacji E-Sport i News24, przy wzroście przychodów o 35,8 proc. do 965 tys. zł zanotowała 1,24 mln zł straty netto. Ostatni raz zysk netto osiągnęła w czwartym kwartale ub.r., przed startem News24.

Ryszard Krajewski już nie prezes Astro, lecz szefe jej rady nadzorczej (fot. Jacek Kowalski)Article

Koszty sprzedanych przez Astro w minionym kwartale produktów, towarów i materiałów zwiększyły się z 1,5 do 1,61 mln zł, a koszty ogólnego zarządu zmalały z 533,9 do 481,8 tys. zł.

W konsekwencji strata operacyjna zmalała z 1,32 do 1,13 mln zł, a strata brutto i netto - z 1,43 do 1,24 mln zł.

Spółka zanotowała ujemny wynik netto piąty kwartał z rzędu. W pierwszym kwartale ub.r. przy 711 tys. zł przychodów miała 1,43 mln zł straty netto. W kolejnych jej strata wynosiła 1,19 mln, 1,45 mln i 647 tys. zł, a wpływy - odpowiednio 734 tys., 528 tys. i 1,26 tys. zł.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

W sprawozdaniu za zeszły kwartał zapowiedziała m.in. tworzenie kolejnych źródeł przychodów poprzez „nawiązanie płatnych partnerstw, sprzedaż szkoleń i formatów specjalnych”. Spółka deklaruje też dalszy rozwój News24 („działania mające na celu rozpropagowanie News24 wśród jeszcze szerszego grona odbiorców w Polsce poprzez różne źródła - media lokalne, regionalne, ogólnopolskie, serwisy branżowe, a także główne serwisy informacyjne w Internecie i mediach społecznościowych, co zostanie zrealizowane poprzez wykorzystanie obiektywizmu stacji i stworzenie innowacyjnych programów i treści”) oraz dalsze zwiększanie zasięgu kanału.

Jednak w ostatnich tygodniach ograniczono w ramówce News24 premierowe treści, zawieszając niektóre programy. Część dziennikarzy odeszła z redakcji, narzekano na opóźnienia w wypłacie pensji. - To tymczasowe. Pensje już wypłacamy, a na horyzoncie mamy kilka bardzo dobrze zapowiadających się kontraktów. Krótko mówiąc: koniec wyłącznie inwestowania w stację, czas, żeby zaczęła zarabiać - komentował dla Wirtualnemedia.pl Ryszard Krajewski, prezes i większościowy akcjonariusz Astro.

Kanał, nadawany od lutego ub.r., jest dostępny w ponad 130 małych i średnich sieciach kablowych, a w połowie listopada ub. roku pojawił się w ofertach UPC Polska i Play Now, co zwiększyło jego zasięg pięciokrotnie. Jednak w kwietniu br. jego udział w rynku oglądalności był nadal zerowy (według danych Nielsen Audience Measurement).

W styczniu br. Astro sprzedało funduszowi ASI Tech Tier Investment swoje akcje za 3 mln zł (po 1 zł za walor). Firma kupiła te walory od spółki Ryszarda Krajewskiego w zamian za wierzytelność wycenioną na 2,4 mln zł. ASI Tech Tier Investment już wcześniej zainwestował w spółkę, obecnie ma 6,42 mln jej walorów stanowiących 16 proc. kapitału.

Dołącz do dyskusji: Nadawca News24 znów ze stratą większą od przychodów

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
az
Niech astro dziadek lepiej zamyka ten pseudo biznes...
odpowiedź
User
OT
A co z innymi dużymi kablówkami i platformami satelitarnymi?
odpowiedź
User
drgonzo78
Serio? No kto by się spodziewał.
odpowiedź