SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

“Newsweek” organizuje Konkurs im. Teresy Torańskiej

Tygodnik “Newsweek Polska” oraz Fundacja im. Teresy Torańskiej organizują Konkurs Nagroda “Newsweeka” im. Teresy Torańskiej. Wziąć w nim udział mogą dziennikarze i autorzy literatury faktu, w tym młode dziennikarskie talenty.

“Newsweek” organizuje Konkurs im. Teresy Torańskiej

Konkurs Nagroda “Newsweeka” im. Teresy Torańskiej na celu promowanie najlepszych autorów, uczestników życia społecznego, gospodarczego i politycznego oraz wybitnie uzdolnionej młodzieży.

Laureaci zostaną wyłonieni w czterech kategoriach:
- najlepszy materiał dziennikarski (wywiad, reportaż), który ukazał się w prasie, internecie, radiu lub telewizji w 2013 roku
- najlepsza książka z dziedziny literatury faktu opublikowana w 2013 roku,
- nagroda-stypendium dla utalentowanej młodzieży (do 30. roku życia) za materiał dziennikarski opublikowany w 2013 roku
- nagroda za odwagę i nietuzinkowość w działalności społecznej.

W trzech pierwszych kategoriach zgłoszenia są przyjmowane do 20 października br. W ostatniej kategorii kandydatów nominuje kapituła konkursu, w której zasiadają m.in. Leszek Balcerowicz i Krystyna Kofta. Kapituła dokona też wyboru zwycięzców konkursu.

Głównymi organizatorami projektu są tygodnik “Newsweek Polska” (Ringier Axel Springer Polska) oraz powołana w tym roku Fundacja im. Teresy Torańskiej, której celem jest wspieranie twórczości dziennikarskiej i pisarskiej, propagowanie kultury słowa oraz kreowanie i umacnianie postaw etycznych dziennikarzy.

Teresa Torańska była pisarką i dziennikarką, autorką m.in. światowego bestsellera „Oni” zawierającego wywiady z byłymi dygnitarzami komunistycznymi. Przez lata pracowała w “Dużym Formacie” - dodatku do “Gazety Wyborczej”, a wiosną 2012 roku rozpoczęła współpracę z “Newsweekiem”. Zmarła 2 stycznia br.

Z danych ZKDP wynika, że średnia sprzedaż ogółem “Newsweeka” w lipcu br. wyniosła 131 337 egz. (więcej na ten temat).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: “Newsweek” organizuje Konkurs im. Teresy Torańskiej

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Z
Co za bzdura...
14 10
odpowiedź
User
greenhill
super
12 8
odpowiedź
User
Roman S
Dziwne bo to jakoś nie pasuje do Newsweeka...
11 9
odpowiedź
User
to mnie ciekawi
To ta Pani co o ekshumacjach pomordowanych przez UB w latach 44-53 mówiła że Polacy lubią wykopki.
8 9
odpowiedź