SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Newton Media: nie analizujemy dla Urzędu Miasta Gdańsk treści publikacji medialnych

Od kilku dni media informują, że w Telewizji Polskiej pojawiło się prawie 1,8 tys. wzmianek o nieżyjącym prezydencie Gdańska, Pawle Adamowiczu. Jak podaje Newton Media, na której raporcie opierają się publikacje, firma nie prowadzi dla gdańskiego ratusza jakościowej analizy materiałów prasowych, a jedynie ilościowe. - Od chwili rozpoczęcia współpracy nie wykonywaliśmy i nie wykonujemy żadnych usług dodatkowych na rzecz Urzędu Miasta Gdańsk, w tym raportów i analiz medialnych (analiz treści) - informuje firma w oświadczeniu.

fot. Shutterstock.com Article

Publikacje na temat wzmianek o Pawle Adamowiczu zaczęły się pojawiać na początku lutego. Pisał o nich m.in. portal Oko Press, powołując się na dane z firmy Newton Media, zajmującej się analityką mediów. Jej klientem jest gdański Urząd Miasta. Z analizy Newton Media wynikało, że w 2018 roku na temat prezydenta Pawła Adamowicza na antenach TVP pojawiło się łącznie 1773 wzmianek.

Newton Media: nie wykonujemy analiz medialnych dla gdańskiego ratusza

Najczęściej o prezydencie mówiono w TVP Info (877 razy) i w TVP Gdańsk (593 razy). W materiale Oko Press zawarto także stwierdzenie, że "raport za rok 2018 liczy 500 stron i oprócz tych danych zawiera krótkie omówienia materiałów". Mogło to zostać odebrane jako wskazanie, że Newton Media analizowało treść materiałów, w których wzmiankowany był Paweł Adamowicz.

W przesłanym w piątek do portalu Wirtualnemedia.pl oświadczeniu, Newton Media odcina się od sugestii, że zajmowała się jakościową analityką wzmianek. - (...) firma Newton Media Sp. z o.o. od 15 stycznia 2018 roku świadczy usługi dla Urzędu Miasta Gdańsk polegające na codziennym monitorowaniu i gromadzeniu informacji medialnych. Od chwili rozpoczęcia współpracy nie wykonywaliśmy i nie wykonujemy żadnych usług dodatkowych na rzecz Urzędu Miasta Gdańsk, w tym raportów i analiz medialnych (analiz treści) - czytamy w oświadczeniu.

- Pojawiające się w mediach informacje dotyczące ok. 500 stronicowego raportu są przygotowanym przez nas zestawieniem informacji medialnych wykonanym bez dodatkowej płatności w ramach świadczonych usług (gromadzenia informacji medialnych). Zestawienie nie zawierało szczegółowej analizy treści - dodają przedstawiciele firmy.

Paweł Adamowicz został zaatakowany przez nożownika podczas gdańskiego 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 13 stycznia. Zmarł dzień później w szpitalu. Był prezydentem Gdańska od 1998 roku. 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Newton Media: nie analizujemy dla Urzędu Miasta Gdańsk treści publikacji medialnych

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl