SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Powstało NFT z komórek nowotworowych. Ma pomóc leczyć raka

W ramach projektu „Buy My Cancer” powstały unikalne dzieła sztuki NFT stworzone z obrazów komórek nowotworowych, aby ratować życie pacjentów walczących z tymi nowotworami. Za promocję projektu odpowiada Ogilvy.

Projekt „Buy My Cancer” został zrealizowany przy współpracy Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Gliwicach, artysty Pawła Swanskiego, oraz agencji kreatywnej Ogilvy na rzecz Onkofundacji Alivia i jej podopiecznych.

Na czym polega projekt "Buy my Cancer"

"Buy My Cancer" to innowacyjny model finansowania kosztownego leczenia nowotworów złośliwych, który łączy w sobie sztukę, naukę, medycynę oraz technologię NFT. Polega on na wykorzystaniu obrazów prawdziwych komórek nowotworowych, przekształceniu ich w dzieła sztuki i stworzeniu z nich NFT. Środki uzyskane w ramach kampanii będą przeznaczone na pokrycie kosztów nierefundowanych w Polsce metod leczenia pacjentów chorujących m.in. na zobrazowane typy nowotworów.

Zarejestrowane pod mikroskopem konfokalnym przez naukowców: dr hab. n. med. Tomasz Cichonia i dr n. med. Ryszarda Smolarczyka obrazy komórek nowotworowych posłużyły jako punkt wyjścia do stworzenia dzieł sztuki. Zdjęcia powstały przy wsparciu dr hab. n. med. Tomasza Rutkowskiego.

Każde ze zdjęć zostało umieszczone na płótnie jako „baza” do obrazu. Następnie polski artysta - Paweł Swanski namalował na nich struktury walczące z komórkami nowotworu. Wszystkie powstałe w ten sposób obrazy, jak i cały performance, zostały zarejestrowane i zamienione w kolekcje NFT.

Akcja rozpoczyna #buymycancerchallenge, w którym artysta Paweł Swanski nominuje kolejnego artystę, a zaangażowani specjaliści: Prof. Sebastian Giebel i Prof. Jacek Jassem wskażą innych naukowców do zrealizowania następnej serii NFT. Tak jak w pierwszej edycji, dzieła zostaną stworzone na bazie obrazów komórek nowotworowych pacjentów. Środki pomogą Onkofundacji Alivia sfinansować ich leczenie.

Dołącz do dyskusji: Powstało NFT z komórek nowotworowych. Ma pomóc leczyć raka

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl