SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Rusza Nicktoons, kanał dla dzieci w wieku 4-10 lat

Firma Viacom International Media Networks uruchomiła w Polsce nowy kanał dziecięcy Nicktoons, kierujący swoją ofertę programową do dzieci w wieku od 4. do 10. roku życia. Kanał zastąpił nadający od 2011 roku Nickelodeon HD. - Jesteśmy przekonani, że Nicktoons pozwoli nam jeszcze bardziej dopasować naszą ofertę do gustów i preferencji dzieci - wyjaśnia Daniel Reszka, vice president, youth & emerging brands CEE w VIMN Polska.

Article

VIMN Polska wzmacnia swoje portfolio o nowy kanał dla dzieci aby jak najlepiej uzupełnić ofertę programową. Do tej pory Viacom posiadał trzy stacje dla dzieci: skierowany do najmłodszych (2-6 lat) Nick Jr., Nickelodeon (4-15 lat) oraz Nickelodeon HD (4-12 lat).

Kanał Nickelodeon HD wystartował w Polsce w październiku 2011 roku. Stacja ma inną ramówkę niż nadający w SD Nickelodeon. Marka Nicktoons w wersji HD zastąpiła stację Nickelodeon HD w czwartek 15 lutego br., a jego program jest kierowany do dzieci w wieku 4-10 lat. Nicktoons emituje program w jakości HD przez całą dobę. W ramówce znajdują się najpopularniejsze i animacje z sieci Nickelodeon, takie jak m.in. „SpongeBob Kanciastoporty”, „Bunsen, ty bestio!” czy „Wojownicze Żółwie Ninja”.

Po zmianie Nicktoons emituje jedynie seriale animowane, takie jak: „Mysticons”, „Witajcie w Wayne”, „Bunsen, ty bestio!”, „Jimmy Neutron: Mały geniusz”, „Wojownicze Żółwie Ninja”, „Toon Marty”, „Wróżkowie chrzestni” i „SpongeBob Kanciastoporty”. Na antenie stacji nie zabraknie również seriali, będących spin-offami wielkich kinowych przebojów - „Kung Fu Panda: Legenda o niezwykłości” i „Pingwiny z Madagaskaru”.

- Dewiza „Dzieciaki górą!” znajduje odzwierciedlenie we wszelkich aktywnościach, jakie realizujemy dla kanałów Nickelodeon. Animacje cieszą się ogromną popularnością wśród naszych widzów, dlatego też jesteśmy przekonani, że Nicktoons – stacja nadająca pełne humoru seriale animowane 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu – pozwoli nam jeszcze bardziej dopasować naszą ofertę do gustów i preferencji dzieci. Wierzymy, że Nicktoons znakomicie uzupełni naszą ofertę kanałów dziecięcych: skierowanego do dzieci w wieku przedszkolnym Nick Jr. oraz emitującego animacje i seriale live-action Nickelodeon - wyjaśnia Daniel Reszka, vice president, youth & emerging brands CEE w ‎Viacom International Media Networks Polska.

Przekształcenie Nickelodeon HD w Nicktoons wspiera kampania promocyjna w telewizji, internecie, social mediach oraz sieci kin Cinema City. Koncepcję kreatywną kampanii przygotowała agencja Cyber Kids on Real, a za zakup mediów odpowiada Starcom.

Grupa Nickelodeona liderem wśród stacji dziecięcych

Zdecydowanym liderem oglądalności w segmencie kanałów dziecięcych w ub.r. była stacja TVP ABC. Największym wzrostem pochwalić się mógł teleTOON+, a najwięcej stracił Disney XD. 0,03 proc. udziału miał Da Vinci Learning.

Z danych Nielsena wynika, że łączny udział kanałów z rodziny Nickelodeona w grupie 4-12 lat w 2017 roku wyniósł 13,41 proc. - była to najchętniej oglądana grupa stacji dziecięcych w Polsce. Udział samego głównego Nickelodeona uplasował się na poziomie 6,37 proc. - było to drugie miejsce w naszym kraju wśród kanałów dla dzieci. Liderem był nadawany w darmowej telewizji naziemnej kanał TVP ABC (8,52 proc.). Wynik Nickelodeona HD w 2017 roku wyniósł 2,27 proc.

Viacom International Media Networks w Polsce ma w portfolio kanały telewizyjne: Nickelodeon, Nicktoons, Nick Jr., MTV, MTV Music, VH1, Comedy Central, Comedy Central Family i Paramount Channel HD.

Dołącz do dyskusji: Rusza Nicktoons, kanał dla dzieci w wieku 4-10 lat

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Klaudia
Ja chcę powrotem Nickelodeon HD. PLISS ZRUBCIE ZNOWU TEN KANAŁ.
19 11
odpowiedź
User
Ziomek 12
Chcemy powrotem Nickelodeon hd bo jest fajniejszy
18 11
odpowiedź
User
Monia monika
Precz z nicktoons, chcemy Nickelodeon Hd !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
18 10
odpowiedź