SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Nie ma dzieci, są ludzie” w kampanii Rzecznika Praw Dziecka na Rok Korczaka (wideo)

Niedługo rozpocznie się kampania Rzecznika Praw Dziecka z okazji Roku Janusza Korczaka. Akcja, pod hasłem „Nie ma dzieci, są ludzie”, została przygotowana wspólnie z firmami Telescope i Mojo Films.

Article

Kampania pod hasłem „Nie ma dzieci, są ludzie” będzie podkreślać podmiotowość i godność dzieci, zwracając uwagę, że takie poglądy już ponad 70 lat temu głosił i realizował Janusz Korczak. Jego zdaniem dzieciom trzeba zapewnić odpowiednie warunki do rozwoju w rodzinie, w szkole, w środowisku lokalnym, społeczeństwie, a także dać prawo do wypowiadania swych myśli, czynnego udziału w naszych o nich rozważaniach i wyrokach.

- Bieżący rok został ogłoszony Rokiem Janusza Korczaka, ponieważ nie tylko mija 70 lat od jego tragicznej śmierci w nazistowskim obozie zagłady w Treblince, lecz również 100 lat od założenia Domu Sierot przy ulicy Krochmalnej w Warszawie - unikalnej placówki wychowawczej dla dzieci żydowskich, w której Korczak budował i rozwijał idee pedagogiczne wykraczające poza standardy opieki wychowawczej tamtych lat - opisuje Marek Michalak, Rzecznik Praw Dziecka.

Obchody Roku Korczaka do tej pory objęły rozmaite imprezy i wydarzenia na terenie całego kraju, a także za granicą, m.in. wystawy, konkursy, warsztaty i publikacje dzieł.

Akcja w mediach obejmie telewizję i kina (45-sekundowy spot), radio oraz outdoor (gdzie prezentowane będą plakaty autorstwa Piotra Zielińskiego, finalisty konkursu ogłoszonego przez Biuro Rzecznika Praw Dziecka w ramach obchodów Roku Korczaka). Kreację kampanii przygotowała agencja Telescope, a produkcją spotu zajęła się firma Mojo Films.

Dołącz do dyskusji: „Nie ma dzieci, są ludzie” w kampanii Rzecznika Praw Dziecka na Rok Korczaka (wideo)

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Andrzej
Swiat widziany i odczuwany uczuciami i wyobraźnią dziecięcą jest bardziej wolny, bez granic, aniżeli świat ludzi dorosłych! To należy uwzględnić w kampanii.
Siedemdziesiąt lat temu była walka o byt, o przetrwanie - wobec nieludzkiej kaźni!! - Od tego czasu Europa uległa transformacji! EUROPA, bo nie wszędzie na świecie jest Wolność!....
odpowiedź