SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Nie” przeprasza Donalda Tuska za tekst „na podsłuchu”

W wydaniu papierowym i serwisie internetowym tygodnika „Nie” znalazły się przeprosiny skierowane do Donalda Tuska za przypisanie mu wulgarnych wypowiedzi w artykule „Tusk na podsłuchu”. To efekt procesu przegranego przez wydawcę pisma.

Jerzy Urban, fot. youtube Article

Tekst „Tusk na podsłuchu” ukazał się w numerze „Nie” z końcem marca ub.r. Zawierał zapis rzekomych rozmów znanych polityków, m.in. Donalda Tuska, Grzegorza Schetyny, Aleksandra Kwaśniewskiego i Romana Koseckiego, na trybunach w czasie meczu piłkarskiego Polska - Ukraina. Dialogi zawierały sporo uszczypliwych uwag i wulgaryzmy. Dziennikarze pisma twierdzili, że nagrali przy pomocy mikrofonu kierunkowego (przeczytaj więcej na ten temat).

Jednak Kancelaria Premiera RP szybko zaprzeczyła, jakoby takie rozmowy miały miejsce. Natomiast Donald Tusk wytoczył wydawcy „Nie” proces, domagając się przeprosin na łamach pisma i w innych mediach za nieprawdziwych informacji, godzących w jego dobre imię i podważających zaufanie do niego jako premiera. Redaktor naczelny „Nie” Jerzy Urban bronił się, twierdząc, że artykuł był żartem primaaprilisowym.

W październiku ub.r. Sąd Okręgowy w Warszawie nakazał wydawcy „Nie” przeproszenie Donalda Tuska, przy czym tylko na łamach tego pisma, a już nie w innych mediach. Jerzy Urban zapowiedział apelację od wyroku i ocenił, że wytaczając ten proces, Donald Tusk zachował się jak Aleksander Łukaszenka, Jarosław Kaczyński czy Władimir Putin (zobacz więcej).

Apelacja musiała okazać się nieskuteczna, ponieważ w nowym numerze „Nie” zamieszczono sprostowanie, w którym wydająca pismo spółka Urma przeprasza Donalda Tuska za „bezprawne naruszenie jego dóbr osobistych”. Wydawca wyjaśnia, że chodzi o podanie w tekście „Tusk na podsłuchu” „nieprawdziwych wulgarnych wypowiedzi Donalda Tuska dotyczących papieża, Lecha Wałęsy i Aleksandra Kwaśniewskiego, co godziło w dobre imię Donalda Tuska i naraziło go na utratę zaufania niezbędnego do wykonywania funkcji premiera”. Komunikat znajduje się również na stronie głównej serwisu internetowego „Nie”.

>>> Zobacz Jedynki gazet i magazynów w naszym nowym serwisie
 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Nie” przeprasza Donalda Tuska za tekst „na podsłuchu”

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Druga Irlandia Donalda
Sądy na telefon karzą przepraszać za ŻARTY! Wyższa forma demokracji.
16 31
odpowiedź
User
Druga Irlandia Donalda
Każą. Sorry za błąd.
11 11
odpowiedź
User
haha
Ciepła zima, sąd wyjątkowo rozgrzany…
13 24
odpowiedź
User
kamil
Urban niech spada na szczaw i mirabelki.
11 13
odpowiedź
User
CS1.5
Urban jest zajebisty. Takiego dziadka mieć...
17 13
odpowiedź