SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nie tylko twórcy, nie tylko artyści...

Uff! Wysłuchałem kolejnej porcji wieści z kraju i odetchnąłem z ulgą.

Karkołomny pomysł Pani Premier Zyty Gilowskiej, aby twórcy i artyści płacili takie same podatki jak reszta podatników zakończył swój byt. Chwała za to miłościwie nam panującym Braciom Kaczyńskim.
Bo przecież wszyscy wiemy, że nie chodzi o to, aby intelektualny kwiat Narodu płacił o połowę mniejsze podatki i kieszenie sobie kosztem społeczeństwa nabijał, ale właśnie o to społeczeństwo chodzi. O Naród tu rzecz idzie!

Wprowadzenie bowiem w życie szalonego pomysłu Zyty Gilowskiej doprowadziłoby do głębokiej pauperyzacji szerokich, naprawdę szerokich rzesz twórców i artystów. Skutki byłby katastrofalne. Kulturowa i naukowa substancja naszego społeczeństwa zaczęłaby słabnąć. Nie trzeba przeprowadzać dysertacji naukowych, aby wiedzieć, że to przecież właśnie nauka i kultur są wyróżnikami znaczenia państw i narodów. I dlatego pomysł Pani Premier był pomysłem dla Polski szkodliwym. Osłabiłby pozycję naszego kraju na arenie międzynarodowej, a w dłuższej perspektywie doprowadziłby do upadku kultury i nauki czyniąc poważne szkody państwu i społeczeństwu. Słuszne stanowisko najważniejszych osób w Polsce zapobiegło tym konsekwencjom.

Jednak nauka i kultura to nie wszystko. Istnieje określona hierarchia potrzeb społeczeństw. Narody i społeczeństwa, w których te potrzeby nie są spełniane tracą swoja żywotność, stają się bierne, zanikają i rozmywają się we współczesnym zatomizowanym świecie.

Spójrzmy się na określającą te potrzeby piramidę Maslowa.
Jej szczyt stanowią potrzeby duchowe społeczeństwa. Zaspokajanie ich dzięki odrzuceniu pomysłu Zyty Gilowskiej wydaje się być teraz niezagrożone.

Niższy poziom stanowią potrzeby szacunku i uznania a także przynależności (afiliacji) Te mogą być realizowanie poprzez działania prawne i polityczne – poprzez upodomiotowienie, zamiast uprzedmiotowienia społeczeństwa. To szerokie pole dla polityków i działaczy samorządowych. Niewątpliwie dużo zostało w tym obszarze zrobione, ale i dużo jeszcze trzeba dokonać.

Dwa najniższe poziomy piramidy Maslowa znajdują się potrzeby bezpieczeństwa i zaspokojenie potrzeb fizjologicznych. Bez spełnienia tych potrzeb realizacja potrzeb wyższych jest po prostu mrzonką.
Aby nasz Naród mógł realizować potrzeby wyższego rzędu musi mieć najpierw zaspokojone potrzeby niższego rzędu. Musi mieć, co jeść, być zdrowy i żyć w bezpiecznych warunkach. Wiedzieli już o tym, nasi przodkowie wypisując na sztandarach „ŻYWIĄ I BRONIĄ”.

Patrząc się na poziom zaspokojenia podstawowych potrzeb naszego Narodu poprzez pryzmat decyzji podatkowych naszego rządu widać w sposób oczywisty, że aby społeczeństwo mogło być beneficjentem słusznej decyzji o odrzuceniu pomysłu Zyty Gilowskiej, to najpierw należy zadbać o te właśnie podstawowe potrzeby.

Apeluję zatem do twórców i artystów, aby w sytuacji kiedy ich słuszne protesty przeciwko szalonemu pomysłowi Pani Minister zostały uwzględnione, pomyśleli teraz o Narodzie.

Szanowni Twórcy i Artyści!
W Wasz głos władze zawsze się wsłuchiwały i wsłuchują z uwagą. W trosce o Naród zacznijcie więc domagać się takich samych podatków jak te, które Wy płacicie, dla tych którzy:

NAS ŻYWIĄ – czyli rolników, producentów i dostawców żywności, restauratorów, pracowników licznych punktów żywienia zbiorowego, a w szczególności stołówek zakładowych.

NAS BRONIĄ – czyli żołnierzy, policjantów, strażników miejskich, nie zapominając przy tym o pracownikach agencji ochrony.

Podjęcie tego apelu będzie wspaniałym świadectwem Waszej bezinteresowności i głębokiej troski o losy naszego Narodu, a powodzenie tego apelu niewątpliwie przyczyni się do wzrostu kondycji naszego Narodu, a co za tym idzie znaczenia Polski we współczesnym świecie.

Twórcy i artyści! Przed Wami trudne zadanie. Społeczeństwo naprawdę na Was liczy. Trzymam za Was kciuki.

Jacek Szczap, niezalezny ekspert ds mediów i marketingu (czasem kpiarz)
Prowadzi firmę szkoleniwo-konsultacyjną Media Games - mediagames.pl.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nie tylko twórcy, nie tylko artyści...

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl