SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nie warto ryzykować. Uniknij kary za brak OC i zyskaj pakiet korzyści w LINK4

Każdy samochód zarejestrowany w Polsce musi posiadać ważne OC. Dla większości kierowców to sprawa oczywista, ale nie wszyscy zdają sobie sprawę, jakie dokładnie konsekwencje grożą za brak takiego ubezpieczenia. Tymczasem nawet jeden dzień jazdy bez aktualnej polisy, naraża nas na dotkliwie kary, a w przypadku szkody – na obciążenia, które mogą nas finansowo zrujnować. Nie warto zatem ryzykować! Warto natomiast postarać się o pakiet OC w LINK4, który daje wiele dodatkowych korzyści.

fot. LINK4fot. LINK4

Jeśli kierowca bez ważnego OC powoduje wypadek, odszkodowanie poszkodowanemu wypłaca Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny (UFG). Sprawca musi liczyć się jednak z tym, że fundusz zwróci się do niego o zwrot pieniędzy.
A kwoty mogą sięgać nawet kilkuset tysięcy złotych. Np. wówczas, gdy to na nas spocznie obowiązek wypłaty renty osobie, która ucierpiała w zdarzeniu.

W 2023 roku  podwójna podwyżka kar

Nie musi jednak dojść do stłuczki czy wypadku, aby kierowcę dotknęły finansowe konsekwencje za brak obowiązkowego ubezpieczenia. Komputerowe systemy UFG na bieżąco śledzą ważność polis i wychwytują tych, którzy zapomnieli o przedłużeniu umowy, albo świadomie unikają jej zawarcia. Poza tym posiadanie OC sprawdzane jest niemal podczas każdej kontroli drogowej przez policję, Straż Graniczną czy funkcjonariuszy Inspekcji Transportu Drogowego.

Co grozi za brak OC? Kary zależą od minimalnego wynagrodzenia w danym roku, a także od rodzaju pojazdu i czasu, w którym jeździmy bez ważnej polisy.

W 2023 r. płaca minimalna wzrośnie dwukrotnie, zatem dwa razy zmieni się wysokość grzywny. Zwłoka powyżej 14 dni oznacza najwyższą stawkę. W przypadku samochodów osobowych będzie to: w pierwszym półroczu  6770 zł, a w drugim aż 6900 zł.
OC  co do zasady – zapewnia nam ochronę w przypadku szkód wyrządzanych osobom trzecim, ale w LINK4 możemy zyskać jeszcze więcej. Pakiet OC w LINK4 daje nam także wiele dodatkowych korzyści z zakresu assistance.

Z pakietem OC w LINK4 zyskujesz dodatkowe korzyści
     
OC w LINK4 oferowane jest wraz z Programem Pomocy z Samochodem Zastępczym i Assistance Opony. Mamy zapewnioną pomoc drogową i holowanie, jeśli dojdzie do zderzenia z innym pojazdem, albo kiedy wjedziemy samochodem do rowu. Do tego otrzymamy auto zastępcze na okres 3 dni, także wówczas, kiedy doszło do kradzieży.

Nie zostaniemy sami z kłopotem, gdy złapiemy gumę. Samodzielna wymiana koła może być wielkim problemem. Trzeba wiedzieć, jak  to zrobić prawidłowo,   a do tego potrzebne są narzędzia. Można się też solidnie pobrudzić. Z pakietem OC w LINK4 wystarczy skontaktować się z infolinią. Fachowiec wymieni uszkodzone koło na miejscu, a jeśli to nie będzie możliwe, odholuje autowe wskazane miejsce.

Poszerz swoją ochronę

W LINK4 swoją ochronę OC można łatwo rozszerzyć także o dodatkowe elementy, które dają jeszcze większe poczucia bezpieczeństwa.

Auto Assistance to pomoc w sytuacjach awaryjnych i holowanie w niemal całej Europie. Już podstawowa opcja tego ubezpieczenia zapewnia nam lawetę do 500 km. Dodając do OC ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (NNW), chronimy siebie i naszych bliskich przed finansowymi skutkami poważnych urazów spowodowanymi nieszczęśliwym wypadkiem komunikacyjnym.

Możemy też skorzystać z Ochrony Zniżki, a także odzyskać część kosztów poniesionych na ubezpieczenie, uruchamiając zupełnie darmową opcję Kasa Wraca. Otrzymamy wtedy licencję na nawigację NaviExpert i jeżeli będziemy regularnie jeździli z włączoną aplikacją i pozwolimy LINK4 ocenić nasz styl jazdy, to możemy liczyć na nagrodę stanowiącą nawet do 30% wartości składki! Warunkiem jest brak szkód oraz jazda zgodna z przepisami.

Niezależnie od tego, na jaki wariant ubezpieczenia się zdecydujemy, OC to absolutna konieczność nawet wtedy, kiedy z samochodu zupełnie nie korzystamy, a wciąż jest zarejestrowany.

Tak kupisz ubezpieczenie w LINK4!     

W LINK4 możemy nie tylko w bardzo łatwy sposób skomponować sobie zestaw ubezpieczeniowy, ale również  rozłożyć składkę nawet na 4 raty.

Aby wykupić polisę w LINK4, nie musisz wychodzić z domu – ubezpieczenie możesz nabyć przez internet. Wystarczy, że masz dostęp do sieci, by w ciągu kilku chwil stać się właścicielem wybranego pakietu OC lub OC+AC.

Na stronie internetowej link4.pl dostępny jest praktyczny kalkulator, który łatwo wyliczy całkowity koszt polisy. Warto też porozmawiać bezpośrednio z konsultantami pod numerem 22 444 44 44 lub osobiście spotkać się z agentem współpracującym z LINK4.

Więcej informacji o produktach, w tym wszystkie limity i ograniczenia, znajdziemy w OWU na stronie  link4.pl.

Artykuł powstał we współpracy z Grupą PZU.

Advertisement