SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nie wszyscy smarują

Problem zmęczonych, opuchniętych nóg lub żylaków dotyka ponad 40% Polaków.

Co czwarty z nas odczuwa takie dolegliwości przynajmniej od czasu do czasu. Wśród osób, które często lub stale doświadczają tego typu problemów zdrowotnych, aż 42% nie zastosowało w ciągu ostatniego roku dostępnych bez recepty (OTC) żeli i maści na te dolegliwości - wynika z badania OTC Track przeprowadzonego przez TNS OBOP.

13% Polaków to grupa szczególnie dotknięta problemem zmęczonych lub opuchniętych nóg oraz żylaków - tylu bowiem deklaruje, że odczuwa takie dolegliwości stale lub często. Problem ten częściej dotyczy kobiet (50%), niż mężczyzn (32%).

"Badania wskazują, że 20% Polaków - w wieku powyżej 15 lat - przynajmniej raz w życiu skorzystało z leku OTC stosowanego w profilaktyce i leczeniu żylaków oraz zmęczonych lub spuchniętych nóg. Jednak nie wszyscy, których dotyczy ten problem, stosują dostępne maści i żele lecznicze. W grupie osób doświadczających tych dolegliwości stale lub często, aż 42% nie skorzystało, pomimo potrzeby, z tego rodzaju leków w ciągu ostatnich 12 miesięcy" - wyjaśnia Piotr Sowiński z TNS OBOP - "Widać więc, że duża część cierpiących z powodu opuchniętych nóg lub żylaków nie korzysta z dostępnych bez recepty form ich leczenia" - dodaje Piotr Sowiński.

Wyniki badania OTC Track wskazują ponadto, że mężczyźni cierpiący z powodu opuchniętych nóg lub żylaków mniej chętnie niż kobiety sięgają po leki na te dolegliwości. Wśród osób dotkniętych problemem, które stosują maści lub żele, mężczyźni stanowią 24%. Natomiast w grupie, która mimo odczuwanych objawów nie używa leków OTC z tej kategorii, odsetek mężczyzn wzrasta do 37%.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nie wszyscy smarują

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl