SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nie żyje Andrzej Bułat, były szef „Gazety Wrocławskiej”

W wieku 72 lat zmarł Andrzej Bułat, przez wiele lat dziennikarz i były redaktor naczelny „Gazety Wrocławskiej” . Z dziennikiem był związany przez 36 lat.

Article

Andrzej Bułat pracował w „Gazecie Wrocławskiej” od 1972 do 2008 roku, kiedy to przeszedł na emeryturę. W tym czasie był m.in. redaktorem naczelnym i prezesem tytułu. Po przejściu na emeryturę pisywał do macierzystego tytułu felietony.

- Zawsze był człowiekiem dbającym przede wszystkim o czystość języka polskiego. Do tego stopnia, że nawet w czasie, gdy nie był już naczelnym, ale pozostał w redakcji i pisał felietony - organizował dziennikarzom cotygodniowe kolegia, na których omawiał błędy językowe i stylistyczne w opublikowanych już artykułach - wspominają koledzy z „Gazety Wrocławskiej”.

- Miałem we Wrocławiu kilka osób, bez których nie dałbym rady. Wszystkich mam w sercu. Jeden - Andrzej - umarł właśnie na zawał w wieku 72 lat – napisał w osobistym wspomnieniu Marek Twaróg, obecnie redaktor naczelny „Dziennika Zachodniego”, a do 2010 roku naczelny „Gazety Wrocławskiej”. 

Miał 72 lata

Opublikowany przez Gazeta Wrocławska Poniedziałek, 2 listopada 2020

Andrzej Bułat miał 72 lata. Jak podaje dolnośląski oddział SDP – pogrzeb odbędzie się w piątek, 6 listopada, o godz. 14.00 na cmentarzu Grabiszyńskim we Wrocławiu.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nie żyje Andrzej Bułat, były szef „Gazety Wrocławskiej”

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl