SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nie żyje Andrzej Zalewski, legenda Polskiego Radia

W wieku 87 lat zmarł w Warszawie Andrzej Zalewski - dziennikarz Polskiego Radia, znany m.in. z poświęconej przyrodzie i pogodzie audycji Ekoradio - poinformował rzecznik Polskiego Radia Radosław Kazimierski.

Nie żyje Andrzej Zalewski, legenda Polskiego Radia

Andrzej Zalewski urodził się w 1924 r. w Warszawie. W czasie II wojny światowej był zaangażowany w działalność konspiracyjną; uczestniczył w Powstaniu Warszawskim.

Od lat 50. XX wieku tworzył w radiu i telewizji programy o tematyce rolniczej i meteorologicznej. W 1964 r. został stypendystą Organizacji Wyżywienia i Rolnictwa Narodów Zjednoczonych oraz Rządu Austriackiego, a w 1978 r. - Departamentu Stanu USA. Po powrocie został odsunięty od pracy w telewizji. W 1985 r. przeszedł na emeryturę.

Ekoradio prowadził od 1990 r. do czerwca tego roku. Jego audycja była emitowana m.in. na antenie Lata z Radiem, Sygnałów Dnia oraz Czterech Pór Roku. Zalewski był inicjatorem Święta Polskiej Niezapominajki, które od 2002 r. jest obchodzone 15 maja.

W 2001 roku Andrzej Zalewski zaproponował radiosłuchaczom, aby obok Walentynek wprowadzić w Polsce Święto Polskiej Niezapominajki.

Dzień Polskiej Niezapominajki jest obchodzony 15 maja od 2002 roku. Ma promować polską przyrodę i dbałość o środowisko, ale też przypominać, że warto zachować od zapomnienia ważne osoby, chwile i miejsca.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nie żyje Andrzej Zalewski, legenda Polskiego Radia

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ekspert
wielka strata
8 8
odpowiedź
User
irys
Bardzo lubiłam słuchać p. A.Zalewskiego.
Szkoda, że już Go nie ma wśród Nas ,ale pamięć o Nim trwać w Naszych sercach będzie.
8 8
odpowiedź
User
grześ
Wielka strata dla słuchaczy radia:(
8 8
odpowiedź
User
marta zamecka
wielka strata...(
8 8
odpowiedź
User
hania
Panie Andrzeju, do zobaczenia, będzie mi Pana brakowało :(
8 8
odpowiedź