SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Artur Andrus jesienią w RMF Classic

Wielki Plebiscyt na filmowy przebój 15- lecia, nowe konkursy i programy muzyczne oraz weekendowe rozmowy Artura Andrusa – to nowości jesiennej ramówki RMF Classic.

Artur Andrus, fot. akpa Article

RMF Classic obchodzi jesienią 15-lecie powstania stacji – w związku z tym słuchacze będą mogli stworzyć listę największych filmowych przebojów, które znają z anteny rozgłośni. Pierwsza setka utworów ze ścieżek filmowych zostanie zaprezentowana podczas wielkiego finału plebiscytu, który odbędzie się 27 października - w dzień urodzin stacji. W ramach głosowania uczestnicy konkursu będą mogli zdobyć nagrody.

Stacja na jesień przygotowała także codzienny konkurs „Muzyka w roli głównej”, związany z muzyką filmową (na antenie w godzinach 10:00-14:00). Z kolei w poniedziałkowe wieczory od godziny 18 będzie można posłuchać „Festiwalu Muzyki Filmowej w RMF Classic”, poświęconego sylwetkom największych kompozytorów muzyki filmowej. Natomiast w piątki od 18:00 nowością będzie audycja „Muzyka na Oscara”, w której zostaną zaprezentowane utwory nagrodzone statuetką lub nominowane do nagrody Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej.

Audycja Artura Andrusa zostaje w RMF Classic

Od początku wakacji w niedzielne przedpołudnia na antenie RMF Classic gościł dziennikarz radiowy i artysta kabaretowy Artur Andrus, który rozmawiał o wakacjach i podróżach z zaproszonymi przez siebie gośćmi. „Wakacje z Andrusem” pojawiały się w eterze w każdą niedzielę o godz. 9.

Jak dowiedział się portal WIrtualnemedia.pl, Andrus nadal będzie współpracować ze stacją - tym razem w ramach programu „NieDoMówienia - czyli rozmowy niezobowiązujące Artura Andrusa”. W każdą sobotę w godzinach 11:00-14:00 dziennikarz będzie rozmawiał w studiu z gwiazdami estrady o rzeczach „nieoczywistych”.

Powrót „Śniadania Mistrzów” i „Datownika historycznego”

W rozgłośni po wakacyjnej przerwie pojawią się także pozycje dobrze znane słuchaczom, takie jak poranne „Śniadanie Mistrzów” oraz „Datownik historyczny”, a także tematyczne audycje popołudniowe w godzinach od 14:00 do 18:00. Będą one opowiadać o literaturze, designie i nowoczesnym stylu życia. Na antenę powróci także program podróżniczy „Jasna strona świata”, który będzie nadawany w niedziele, w godzinach 16:00-17:30.

Udział RMF Classic pod względem słuchania w okresie od kwietnia do czerwca 2018 roku w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 1,5 proc.

W ub.r. Grupa RMF (nadawca stacji RMF FM, RMF Maxxx i RMF Classic) zanotowała spadek wpływów sprzedażowych o 0,7 proc. do 267,42 mln zł oraz wzrost zysku netto o 5,3 proc. do 133,29 mln zł. Ponad 90 proc. przychodów firmy pochodzi z reklamy, z czego ok. dwóch trzecich generuje RMF FM, a poniżej 5 proc. - serwisy internetowe nadawcy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Artur Andrus jesienią w RMF Classic

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
SłuchaczRMFCL
Dziwne, że RMF Classic, który stworzył zespół z tak wspaniałych, utalentowanych muzycznie osobowości, które nie były znane w mainstreamie teraz gdy radio ma już swój niepowtarzalny charakter nagle sięga po znanego radiowca z salonów. Niezrozumiały ruch dla stałego słuchacza. Oby nie oznaczało to, że RMF Classic pójdzie w stronę znanych celebrytów kosztem jakości.
21 24
odpowiedź
User
Kri_
"kosztem jakości" - piszesz to ad vocem zatrudnienia Andrusa? Pijany jesteś?
22 11
odpowiedź
User
znawca
Wszystko fajnie, ale woleliśmy zdecydowanie red. Stanek, czy jest szansa na jej powrót?
14 8
odpowiedź