SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nielsen otwiera w Warszawie pierwsze na świecie centrum operacji. Pracę znajdzie 700 osób

Firma Nielsen wybrała Warszawę na miejsce globalnego centrum operacji, gdzie zamierza zatrudnić 700 specjalistów ds. badań i analityki. To pierwsze takie biuro firmy na całym świecie.

Article

Do zadań Centrum Operacji Nielsen w Polsce należy wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań w obszarze analizy i optymalizacji danych, takich jak udziały w rynku, trendy w sprzedaży detalicznej, zachowania konsumentów czy efektywność promocji.

- Polska jest kluczowym rynkiem w globalnej działalności Nielsena. Jesteśmy dumni z naszej przeszło 20-letniej obecności w Polsce i relacji jakie w tym czasie zbudowaliśmy z naszymi klientami, partnerami i szeroko rozumianą społecznością biznesową. Stabilność gospodarcza kraju, dostępność wysoko wykwalifikowanych specjalistów, dobrze przygotowana infrastruktura - to wszystko czynniki, które zadecydowały o podjęciu decyzji, aby zainwestować w Polsce i stworzyć nasze globalne Centrum Operacyjne w Warszawie - mówi Mitch Barns, prezes Nielsena.

Warszawskie biuro jest pierwszym tego typu ośrodkiem Nielsena, docelowo będzie współpracować z dwoma innymi tego typu centrami, które powstaną w innych krajach, ale zachowa wiodącą rolę w obszarze innowacji i optymalizacji procesów - dla wszystkich rynków, na których działa Nielsen.

- Nowo powstałe Centrum Operacyjne Nielsen to proinnowacyjny impuls, jakiego Polska potrzebuje. To również unikalny wkład w realizację modelu gospodarki, jaki zaprezentowaliśmy w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Nielsen jest przykładem firmy, która w swoich działaniach kładzie nacisk na  czynnik ludzki, a zwłaszcza na kształtowanie kompetencji menedżerskich. Cieszy nas wieloletnia już obecność Nielsena w Polsce oraz doceniamy wpływ tej działalności na rozwój gospodarki - wyjaśnia wiceminister rozwoju Tadeusz Kościński.

W tej chwili w warszawskim centrum pracuje ponad 100 osób, a pracę znajdzie docelowo 700 pracowników. Będą to specjaliści w takich obszarach jak: przetwarzanie danych, projektowanie procesów biznesowych, analiza statystyczna, a także kadra menedżerska. Nielsen poszukuje ekspertów w obszarze nauk ścisłych, technologii, inżynierii i matematyki, z wykształceniem na poziomie licencjata lub magistra oraz znających biegle język angielski. Kandydaci muszą też doskonale posługiwać się komputerem, mieć umiejętności analityczne, potrafić konstruować procesy biznesowe.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nielsen otwiera w Warszawie pierwsze na świecie centrum operacji. Pracę znajdzie 700 osób

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kk
Czy czyta ktoś te teksty przed opublikowaniem? Dużo błędów.
8 9
odpowiedź
User
G44
Wymagania, że ho ho, a skończy się na wypełnianiu szablonów w Excelu...
10 8
odpowiedź
User
niezrorientowany
a co to jest optymalizacja danych?
8 8
odpowiedź
User
Mięso
ciekawe...
8 8
odpowiedź