SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Niemal 3/4 Polaków robi zakupy w niedzielę

74% mieszkańców Polski robi zakupy w niedzielę, a 54% odwiedza sklepy w niedzielę przynajmniej raz w miesiącu - wynika z badania TNS.

fot. shuttlerstock Article

Najczęściej zakupy w niedzielę robią ludzie młodzi, w wieku 18-29 lat. W tej grupie jest to 87% osób, a nieznacznie mniej w wieku 30-39 lat (83%) i 40-49 lat (80%).

Osoby starsze kupują rzadziej, choć korzystający z możliwości niedzielnych zakupów są w tych grupach wciąż większością - 69% osób w wieku 50-59 lat i 54% w wieku powyżej 60 lat.

Najwięcej "niedzielnych klientów" jest w miastach powyżej 500 tys. mieszkańców - tutaj 80% osób kupuje w niedzielę. Najmniej Polaków robi zakupy w niedzielę na wsiach, choć i tak jest to 69% badanych.

19% osób pracuje przynajmniej w jedną niedzielę w miesiącu (23% w ogóle pracuje w niedzielę). Badanie wykazało, że 55% Polaków pracujących w niedzielę jest przeciwnych wprowadzeniu zakazu handlu w ten dzień. 32% popiera pomysł zakazu, a 13% nie ma zdania.

Badanie telefoniczne zostało przeprowadzone przez TNS na zlecenie Konfederacji Lewiatan, w okresie 29 września - 3 października 2016 r., na reprezentatywnej próbie 3000 dorosłych mieszkańców Polski.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Niemal 3/4 Polaków robi zakupy w niedzielę

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kora
Wycieczki do centrów handlowych w niedzielę to żałosna parodia rozrywki. Były takie czasy, ale zdaje się, minęły.
10 14
odpowiedź
User
Pień
Parodia to jest przymusowy zakaz prowadzenia handu w niedziele
13 9
odpowiedź
User
Adam
Coś ten sondaż niezbyt wiarygodny.
8 9
odpowiedź
User
buk
pani bozia już zaciera rece
9 8
odpowiedź
User
Zięba Teofil Socjolog Amator
pani bozia już zaciera rece


Nie Pani Bozia a Pan Ksiądz z pobliskiej parafii. W końcu jakieś lepsze auta sobie kupią bo jeździć 3 letnią yariską to trochę mało prestiżowe no i miejsca pod kierownicą mało by zmieścić brzuch, który po wprowadzeniu wolnych niedziel w handlu może się jeszcze przecież powiększyć.
9 8
odpowiedź