SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Niemcy przejmują Erę

Uzgodnione warunki sprzedaży Polskiej Telefonii Cyfrowej

Według informacji  "Rzeczpospolitej" Elektrim i Vivendi uzgodniły z Deutsche Telekom warunki sprzedaży pakietu 51 proc. udziałów Polskiej Telefonii Cyfrowej. Przedtem trzeba przekonać wierzycieli do zdjęcia z udziałów PTC ciążącego na nich zastawu oraz zakończenia konfliktów, w które zaangażowane są strony potencjalnej transakcji.


Jak czytamy w   "Rzeczpospolitej" z nieoficjalnych doniesień wynika, że za 51 proc. udziałów PTC Deutsche Telekom gotów jest zapłacić 1,3 mld euro. Pierwsza oferta złożona przez Niemców w zeszłym roku była o 200 mln euro niższa. Dzięki temu DT stałaby się wyłącznym właścicielem operatora telefonii komórkowej, działającego pod nazwami Era i Heyah. Możliwe jednak, że Deutsche Telekom kupując udziały PTC nie kupi marki Heyah. Wśród rozważanych rozwiązań jest zakup tej marki przez Polsat, głównego akcjonariusza Elektrimu. W takim przypadku Polsat mógłby prowadzić działalność jako wirtualny operator komórkowy, działający z wykorzystaniem sieci PTC.

Powodzenie transakcji z Deutsche Telekom zależy przede wszystkim od postawy wierzycieli Elektrimu, posiadających obligacje spółki, którzy 3 września mają podjąć decyzję w sprawie wcześniejszej ich spłaty.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Niemcy przejmują Erę

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl