SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Niemiecki organ nadzorczy BLM sprawdzał, czy Twitter/X spełnia wymogi niemieckiego prawa medialnego

Niemiecki urząd ds. kontroli mediów BLM nie podejmie działań regulacyjnych przeciwko Twitterowi (obecnie X) mimo podejrzeń dotyczących manipulowania algorytmem w celu zwiększenia zasięgów tweetów właściciela serwisu, Elona Muska.

Article

Organ nadzorczy „nie był w stanie stwierdzić żadnego oczywistego naruszenia wymogu niedyskryminacji wynikającego z Międzypaństwowego Traktatu Medialnego (MStV)”, w związku z czym postępowanie regulacyjne nie zostało wszczęte – powiedziała rzeczniczka BLM w rozmowie z serwisem Broadband TV News.

„W trakcie intensywnej wymiany zdań z kancelarią prawną reprezentującą Twitter/X powiedziano nam, że spełniają oni i dalej będą spełniać wymogi niemieckich regulacji medialnych. BLM pozostanie w dialogu z Twitterem/X” – wyjaśniła rzeczniczka, dodając, że Twitter/X ujawnił, w jaki sposób firma spełnia wymogi niemieckiego prawa medialnego.

W dochodzeniu rozpoczętym w lutym 2023 r. BLM zbadał, czy Twitter narusza zasadę niedyskryminacji oraz czy manipulowanie algorytmem w celu „zwiększanie zasięgu” tweetów przez Muska stanowi naruszenie niemieckiej międzypaństwowej umowy medialnej.

Według raportu amerykańskiego serwisu Platformer Musk wydał polecenie „poprawienia” algorytmu w taki sposób, aby jego własne tweety regularnie osiągały najwyższy zasięg.

„W przypadku ewentualnej manipulacji algorytmem wchodzi w życie międzypaństwowy traktat medialny z zakazem dyskryminacji, który ma zapobiegać celowemu priorytetyzowaniu niektórych treści dziennikarsko-redakcyjnych. Twitter ma ogromne znaczenie, zwłaszcza w komunikacji politycznej. Zapewnienie różnorodności opinii, a tym samym swobodnego dialogu demokratycznego, jest zadaniem, które instytucje medialne traktują bardzo poważnie ze względu na siłę wywierania wpływu na społeczeństwo” – podkreślił prezes BLM, Thorsten Schmiege.

Dołącz do dyskusji: Niemiecki organ nadzorczy BLM sprawdzał, czy Twitter/X spełnia wymogi niemieckiego prawa medialnego

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
X poza Niemcami
Dlatego X powinien się wycofać z Niemiec skoro coś nie pasuje to nie będzie wcale
7 4
odpowiedź